Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül hagynátok egy 2-3...

Egyedül hagynátok egy 2-3 éves gyereket az emeleten?

Figyelt kérdés

A kérdés nem éppen jól van megfogalmazva. Szóval... Paramami vagyok. Nagyon. A legkisebb zajra is már látom magam elött,hogy a gyereknek a fejére esett a menyezet. Ilyen voltam mindig. A fiunk 9 éves és lassan megszületik a lányunk is. A helyzet az,hogy egy nagy,többszintes házban lakunk,de mégis olyan sz@r az elrendezése.

Tehát fent van 2 szoba. Az egyik a miénk,a másik a fiunké. Most,hogy születik a babánk,még minimum 1 évig velünk lenne egy hálóban. De utána? Az alsó szinten is van egy szoba,azt nappalinak használjuk,illetve a 3.szinten is van 1 szoba. Akárhogy agyalok,teljesen mindegy,h le vagy fel költözünk,de a két gyereknek jobb volna egy szinten. A nagyot csak nem "csukhatom" le vagy fel... Alapból is félősebb. Tehát elöbb utóbb az lesz,hogy le kell vonulnunk. Na de hogy fogom őket egyedül hagyni? A fiam alvajár néha,miatta a lépcsőhöz fel van szerelve egy rács. De elég gyenge minőségű. Nálatok van olyan 10 éven aluli gyerek,aki az emeleten alszik?


2021. ápr. 27. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
“De elég gyenge minőségű”. Vegyetek egy normalisat 🤷🏼‍♀️
2021. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Hagynám az emeleten. De előtte megoldanám, hogy ne tudjon leesni. Ha ez nem kivitelezhető, akkor nem.
2021. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Ezt a kérdést más megfogalmazásban múltkor kiveséztük.


Egyébként tesóm 5 én pedig 8 éves voltam, amikor az emeletre költöztünk.

Nem volt rács sem.


Lányom 3 éves, igaz mi egy szintesben élünk, de a rácsot ki tudja nyitni, de àtmászni nem.

A szüleimnél az emeletről kényelmesen le tud jönni, már azelőtt le tudott, hogy ki tudta volna nyitni a rácsot.

2021. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

"Akárhogy agyalok,teljesen mindegy,h le vagy fel költözünk,de a két gyereknek jobb volna egy szinten."


Én nem így gondolom.

Amikor mondjuk már óvodás lesz, és tudnak este együtt játszani, beszélgetni, akkor igen. Most az a fontos, hogy ti, szülők, és a kisbaba legyetek egy szinten.

A legjobb az lenne, ha a fiad a 3. szinten az egyetlen szobában lenne.

Az alvajáráshoz nem tudok hozzászólni (hála Istennek, nem vagyunk érintettek), szóval nem tudom, mivel jár és várhatóan meddig fog tartani. Olyan megoldást nyilván ne válasszatok, ami emiatt fiad számára balesetveszélyes lenne.

2021. ápr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
2 éves 3 hónapos a fiam, nálunk az összes háló fent van. Egyedül nem szeretem fent hagyni, de a majdnem 6 éves nővérével felmehet (ha a nagynak sem gond persze). Van a lépcső alján és tetején biztonsági rács, de már olyan ügyesen és biztonságosan lépcsőzik, hogy nem igazán csukjuk be, csak éjjel. Ezen amúgy nagyon meglepődtem, a nagy bőven elmúlt 3 éves, mire hagyni mertem egyedül menni a lépcsőn, igaz, akkor még máshol laktunk, ahol nem volt lépcső, így ő nem gyakorolta napi szinten. Nem a lépcső miatt nem akarom, hogy egyedül fent legyen, hanem olyanok miatt, hogy ne találjon valamit, amivel nem kéne játszania, illetve a nővére szobájában van filctoll meg ilyesmi, amivel nem kéne firkálni pl. a falra.
2021. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora korkülönbséggel én a nagyot tenném fel a harmadik szintre, szerintem imádni fogja. Mire a kicsi is kamaszodik, és örül majd a saját szintnek, addigra elköltözik a bátyja, és megörökölheti tőle.
2021. ápr. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én feltenném a nagyot. Vagyis megkérdezném, hogy szeretne-e. Előadva, hogy a hugi pici, rá még vigyázni kell, de ő olyan nagyfiú már, szeretne-e esetleg külön szintet megának, vagy maradna a picivel... tuti menni akarna ;)
2021. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A nagyom tuti nem menne. Elég félős. De hogy 1 év múlva menne-e,azt nem tudom. A rácsot lecseréljük. Utálom ennek a háznak az elrendezését. Soha nem is terveztünk amúgy 2 gyereket,de hááát...így alakult,gondolta bekopogtat,annak ellenére,hogy azt mondta több orvos is,h már nem lehet gyerekünk. Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 28. 19:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!