Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon anyás a kisfiunk, ez...

Nagyon anyás a kisfiunk, ez bántja a férjem. Tudok valamit tenni, hogy jobban elfogadja?

Figyelt kérdés
Férjem már tiszta depis emiatt, és sokszor rossz a hangulat. Tudom, hogy ez kissé gyerekes viselkedés, de a kisfiunk részéről állandó a visszautasítás, főleg az utóbbi időben. 2 éves a gyerek, és egyre rosszabb a helyzet. Már egy ideje beszél, és el is mondja, hogy mindent anyával akar... Párom a lelkét kiteszi érte, imádja, és születése óta ugyanúgy kiveszi a részét mindenből, teljes értékű szülője. Mostanra már minden este hisztizik, hogy anyával fürdik, anyával alszik. A boltban anya kezét akarja fogni (jó kis dackorszak is van benne bőven...) Hiába biztatom, hogy az apját is fogadja el. Tudom, hogy ez egy időszak, tudom, hogy ez normális, de utálom, hogy a férjem ki van kicsit rekesztve, és rosszul is érzi magát emiatt. Van valami tipp erre? Illetve meddig tart?
máj. 15. 20:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%
Nem ez nem normális - már bocs, de hogy a fenébe lenne az? Keressetek fel szerintem egy pszichológust, aki segít feltérképezni mi csúszott el a dinamikában. Gyermek- és családterapeuta lenne a legjobb, ha találsz ilyet a környéketeken.
máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem kell ennyire túldramatizálni. Pszichológus meg terapeuta a 2 éveshez, azért, mert (valszeg) épp egy x-edik felvonásában van a szeparációs szorongásnak? Ugyan már... Majd javulni fog, vagy akár át is fordulhat, és akkor majd csak apa kell. Különben meg nyugodtan "erőltessétek" kicsit, nálunk is volt hasonló időszak, de azért akkor sem voltam hajlandó egész nap egyedül pattogni csak azért, mert neki az apja éppen nem felelt meg. Mint ahogy a fürdetés is mindig apás program volt, és nem vettem át akkor sem, hiába nem tetszett a fiamnak. Túlélte, már 8 éves, és mindkettőnket egyformán szeret.
máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

A lányom mindig ilyen volt, az apját imádja, mindent vele akar, apa szava szent, engem meg sem hall. Megértem a férjed, nagyon kemény érzés, de nem kezdtem el hibáztatni senkit, csak elfogadom, hogy neki ez a jó.

Mikor megszületett az öccse, ő meg az apját zárja ki, állandóan velem akar lenni, rajtam lóg szó szerint. Mi úgy fogjuk fel, hogy mindketten kaptunk egy-egy gyereket, de megváltoztatni nem tudjuk őket.

máj. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy eddig a fürdés itt is apás program volt, és nem is én akarom átvenni, hanem a férjem nyavalyog, hogy ő nem akarja úgy fürdeni, hogy taknya-nyála egybe folyik, mert meg fogja utálni, ha erőlteti. Ebben nem értünk egyet, de elfogadom, hogy ez bántja őt.
máj. 15. 21:29
 5/20 anonim ***** válasza:
7%
1# vagyok, bár lepontoztak, de hallgass rám, okkal írtam.
máj. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én őszintén nem gondolom, hogy ebben pszichológus segítségére szorulunk. Lehet, hogy majd lesz az a szint.
máj. 15. 21:47
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
el fog múlni, türelem. nálunk az segített - volt egy hosszabb ilyen időszak, kisebb-nagyobb szünetekkel hónapokig tartott, és az én férjemet is frusztrálta rendesen, meg persze engem is -, amikor én nem voltam a közelben, mert elutaztam, vagy nem én mentem a kisfiunkért a bölcsibe, stb., hogy olyankor abszolút elfogadta az apját is, sőt. nem mondom, hogy ez a "terápia", de ebből egyértelműen kiderült, hogy nincs semmi gond, ez csak egy ilyen időszak, majd elmúlik. most is vannak olyan "bizalmi" dolgok, pl. öltöztetés, amit velem szeret csinálni, ha épp elérhető vagyok. de nem csinálunk ügyet belőle.
máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk az már fél éve volt, de amikor a kisebbik gyerekünk született, 5 napot kellett sajnos bent maradnunk, és végig gond nélkül elvolt az apjával.
máj. 15. 22:20
 9/20 A kérdező kommentje:
De ha nem vagyok otthon, akkor most is minden megy apával is, csak akkor kezdődik a cirkusz, ha a közelben vagyok.
máj. 15. 22:22
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 gyerekek van a 2 nagy lány a 3.fiu mindegyik ebben a korban csak engem akart.. Ez van :)
máj. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!