Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt olyan keresztnév, amit...

Volt olyan keresztnév, amit nem tudtál leírni vagy mást értettel helyette, vagy nem tudtad eldönteni, hogy fiú vagy lány?

Figyelt kérdés
2021. máj. 2. 14:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Igen, volt. Kórházban voltam szakács. Volt egy kislány, akit mandulatályoggal műtöttek. Kalányos, Kolompár, Orsós vezetéknevekre gondoljatok és beugrik a származása, Zeynep (török) névvel. Címkéztük fel a kajákat, hogy ki melyiket kapja (ételallergia miatt). Hát elérkeztünk Zeynep-hez. Igen ám, de hogy írják a nevét? Mert biztos nem engedélyezi az MTA y-nal. J-vel,Zejnep? Vagy ly-vel, Zelynep? Vagy i betűvel, Zeinep, mint a Leilát (lejla)?


Hát fogtam, ráírtam, hogy kislány és odarajzoltam hozzá egy szivecskét. Így is tudták, hogy kinek kell.

2021. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%

Én 6 évig kint laktam Angliába, ritkán látogattam haza. Unokatesóm foci meccsén voltunk, és játszottak egy csapattal. Teljesen le voltam döbbenve, hogy milyen nevek vannak. "KRISZTIÁNÓ, OTT A VALENTÍNÓ!" "A SZEBÁSZTIÁN OTT VAN ÜRESEN!" "A VALENTÍNÓT FELRÚGTÁK!" "EDVÁRD, OTT A LABDA!"


Megkérdeztem tesómat, hogy ilyen neveket engedélyeznek Magyarországon? És hogy írják? Elég fura leírni, hogy Szabó Cristiano. Erre mondta nővérem, hogy nem rendesen, hanem magyar kiejtés szerínt írják le. Tehát Krisztiánó, Edvárd, Szebasztián, Valentínó.

2021. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
En Hedviget nem tudtam hogy lány a Jácintot meg hogy fiú. Totál fordítva lenne logikus.
2021. máj. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

3 dettó.

Ismertem egy Hédit, de mikor láttam leírva a teljes nevét, azt hittem egy fiú neve. Akkor tudtam meg,hogy a Hédi az Hedvig es lánynév.

Jácint is.. kb.minden virágnév lánynév ( Ibolya,Kamilla,Rózsa etc) akkor az miért nem?

2021. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Enese

Mindig Emesének hittem.


Meg van egy Dzina

Aki Gina?

Gina vagy Dzyina ejtéssel?

Mind2 van



Aztán van egy ismerős .... az unokatesójàt ismerem, mert nekem is rokon kisfiú..és volt, hogy vele volt ez a hmmmm gyerek

Noa vagy Noah

Nah nem tudom a nemét...teljesen gendersemleges 13 évesen

2021. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer találkoztam egy lánnyal, aki Gusztiként mutatkozott be. Többször is visszakérdeztünk, mire teljesen összeált, hogy Auguszta a neve, és Gusztinak becézik.
2021. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%
Óvónő vagyok, rengeteg furcsa névvel találkozom. De amikor beiratkozott a csoportunkba egy Lupita, azt se tudtam, kislányt vagy kisfiút várjak. 🤣
2021. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Én tanár vagyok, helyettesítettem egy osztályban. Olvasom fel a neveket, Xy Zsófia, Xyy Laura, Xxy Mendi, aztán megszólal egy copfos kislány, hogy itt vagyok. Hát néztem nagyokat! 1. A Mendi nevet sose hallottam. 2. Fiúra gondoltam.
2021. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
57%

5#


Én Gina vagyok és Dzs-vel ejtem. De írták már a nevem hivatalos papírra J-vel. 😂


Nekem is a HEDVIG volt a kakuktojás meg a Jácint.

2021. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
Etele... Fiú név
2021. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!