Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Be lehet tartani a kistesónál...

Be lehet tartani a kistesónál is a nem tévéztetést?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdésem, akik hasonlóan 3 éves korig nem mutattak rajzfilmet a gyereküknek és lett kistesó. (Mindenki annyit enged a képernyő előtt a gyerekének, amennyit szeretne, ne alakuljon ki emiatt vita.)

Szóval van egy 3.5 éves kisfiam és bevezettünk annyi mesét, hogy a fürdés előtt megnézünk közösen egy ötperces Kerekítő manó részt. Ebben az időben az egyéves kistesó is velünk van. (A férjem a vacsorát pakolja el, fürdővizet csinál vagy éjszakásban dolgozik.) Így számomra logisztikailag megoldhatatlannak tűnik, hogy a kicsi ne nézze, ezért hajlok abba az irányba, hogy ennyi csak nem árt neki. Végülis közösen nézzük, mondókázunk, megbeszéljük a látottakat.

Más is engedett a kicsinél vagy addig nem nézett semmit a nagy, amíg a kicsi be nem töltötte az adott (esetünkben hároméves) kort?



2021. máj. 2. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Megbeszéljük a látottakat, besírok :D
2021. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon sok kisgyerek néz tévét. Nem azt mondom hogy a kicsit ültesd elé. De napi 5 perctől mi baja lenne? Semmi. Nem órákat nézitek.
2021. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Mi be tudjuk tartani. 5,5 éves a nagy, 2 a kicsi. A nagy se tévézik napi szinten, így a kicsi sincs "kitéve".

A nagy kb. havi szinten ül tévé előtt, az megoldható a kicsi nappali alvása alatt.

Együtt csak diázni szoktak a tévén, vagy családi képeket nézni, illetve róluk szóló videót.

2021. máj. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Emelem a kalapom, hogy ennyit be tudsz tartani.


Nálunk 2 éves korig nem volt tévézés, ( most sem klasszikus tévé van)leszámítva a kerekítőt.

Sajnos az igazi foglalkodás a Covid miatt nincs.


Szóval a kicsivel nem tudtam betartani..


Eleinte igen, mert altatásidőre tettem.

Aztán ez sem ment.


( dvd-zünk... vagy hbo go)

2021. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nalunk 4 eves a nagy, 2.5 volt

Kb mikor kezdte a bogyot nezni. Azota kisvakond, vizipok, peppa, bogyo, tesz vesz. Ezek mennek. Minden nap nez delutan egy kicsit. Most mig nem volt oviban, delelott kb 20 perc mig elkeszulodok, es delutan is kb fel ora. Ha van ovi normalis esetben, akkor csak delutan van. A kicsivel nem tudok mit csinalni. Ott van o is. A nagy mostmar a Vukot id vegignezi, stb. A kicsi amugy nem nezi aktivan. Neha odamegy, nezi, de amugy inkabb elvan kozben massal. Szerintem semmi baja nem lesz ennyitol. Nem lehet mindent ugy csinalni mint az elsonel. De mondjuk 5 perc mese az eleg halovany:)

2021. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Sőt... a virus ota Ringatora is online jarunk. Ez van. Elengedtem ezt a dolgot.
2021. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a 3 éves gyerekem napi szinten néz mesét, reggel-este egy egy fél órát.

DE én választom ki melyiket! Nem beültetve a tévé elé aztán nézd ami jön.


Szerette kisebb korában a Hey Kids népdalokat, A Bogyó és Babócát, a Játékautók sorozatot.

Mostanában Mancs őrjáratot is néz, Kit és Kate-et, Bing is kedvenc.



Szerintem nem sokáig fogod tudni kivédeni azt, hogy ne nézzen tévét.


A lényeg szerintem, hogy legyen maximalizálva az ideje, és a tartalma megválogatva.


Szerintem képtelenség egész nap "szórakoztatni" a gyereket,ráadásul nekem is jól jön egy szabad félóra.

2021. máj. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Na latod kérdező és ilyenkor derül ki, mennyi mindent tolnak túl irdatlan az első gyerekesek.
2021. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarod, be, ha nem akarod, nem.

Nálunk a nagy se tévézik, 5 lesz nyáron. Így alakult. Kicsiként nem akartuk rászokatni, magától pedig nem alakult ki igénye rá. Egyelőre az ovi se hatott másként. Lehet később máshogy lesz. Nem tiltjuk. Lassan a kicsi is elég nagy lesz hozzá, most lett 2,5.

2021. máj. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!