Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák (aki az elsőt már...

Kismamák (aki az elsőt már beadatta) a második oltást is felveszitek még várandósan?

Figyelt kérdés
2021. máj. 12. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert szombaton töltöm a 36.hetet.De szerintem ha nem itt járnék sem adatnám már be, csak szülés után, legfőképpen azért, mert leszálló ágban van a 3. hullám,es azért kicsit tartok tőle, h hevesebb oltási reakcióm lesz. Az első után mondjuk nem volt karfájáson kívül semmi,és be is lehet venni lázcsillapítót. De egész terhességem megúsztam eddig 1-2 téli torokkaparással, úgyhogy ezt így már remélem kihúzom a maradék egy hónapban.
2021. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném, de gondolom akkor ugrik az oltási igazolvàny és sehová nem mehetünk nyáron. Bàr ez másodlagos, a baba az elsődleges. Csak màr úgy örültem, hogy nem leszünk bezárva a lakásba a nagyobbakkal.
2021. máj. 12. 14:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg megváltoztatják a protokollt. Egyik oltó országban sem ilyen hülyén oltanak kismamákat mint itthon, és nincs probléma.
2021. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem hiszem, hogy ugrana az oltási igazolványod, de szülés után be kellene adatni, nemcsak az igazolvány miatt.
2021. máj. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szülés után szeretném.
2021. máj. 12. 15:09
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem azt így is úgy is kiküldik, ha pedig problémáznak, hogy miért nem mentél még el a második adagért, akkor rámutatsz a hasadra, hogy ezért. Mindenki tudja, hogy a várandósok csak a szülés után vehetik fel a második oltást, addig be se oltanak, így nem nagyon van miről beszélni.
2021. máj. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Most változtatták meg a protokollt, utolsó. Már a második oltást is beadják a 36. hétig.
2021. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Hármas vagyok, most látom én is hogy végre megváltoztatták ezt a debil protokollt. A kétkedőknek érdemes tudni, hogy az egy oltást kapott kismamák babái úgy 60%-ban kapnak passzív védelmet, a két oltast kapóké pedig szinte mind. Megéri felvenni.
2021. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

Na végre! Hülyeségnek tartottam, hogy csak 1 oltást lehet felvenni.


Amúgy én az első után is megkaptam a kártyám. Meg 1x voltam kovidos is. Ha a második után is küldenek kártyát, már 3 lesz 😂

2021. máj. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én most 20 hetes vagyok, de nem járkálok sokat, otthonról dolgozom. Még várni akarok a másodikkal, de azért még a szülés előtt szeretném. Az első oltás után pozitív lett az antitest-tesztem, tehát az is elég jól hatott. A második időpontját ahhoz próbálom igazítani, hogy majd a babának a lehető legmagasabb legyen az antitest-szintje születéskor. De hogy pontosan hogyan is érdemes, az még az esetleges következő járványhullámoktól függ. Ha jön egy oltásrezisztens mutáns, ami ellen esetleg lesz módosított vakcina, akkor azt mindenképpen kérni fogom.
2021. máj. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!