Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az mégis hogy van, hogyha egy...

Az mégis hogy van, hogyha egy gyengébb képességű gyerekkel leülnek nyugodt hangnemben gyakorolni, fejlesztésre járni, az nem használ, de ha a szülei lekevernek neki 3-4 pofont, megrángatják, akkor az hogy lehet hatásos?

Figyelt kérdés

És ez megvetendő? Mármint az ilyenkori verés?

Mert ha se szép szóval, se csúnya szóval, se fejlesztő foglalkozásokkal nem jutnak semmire, de van egy megoldás, ami beválik (a fizikai bántalmazás), és azt használják, hogy a gyereknek jobb élete legyen?



(A kérdés elméleti)



#foglalkozás #szülő #fizikai bántalmazás #Gyengébb képességű gyerek #Fejlesztő foglalkozás
2021. máj. 19. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
3-4 az már túlzás.
2021. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Régen anyáink és apaink is nyakassal oldották meg a figyelem zavart, sok mindenkinél be vált. Na ne értsétek félre, erőszak ellenes vagyok. De van az a pont mikor az ember 10 ezerszer el ismétel valamit és a gyerek a falat bámulja, meg szomjas, meg pisi, meg kaka, mert le se szarja és nem fogja fel hogy segíteni próbál az ember neki, akkor én is rá csapok az Asztalra. Persze nem kell túlzásba esni!
2021. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
98%

Az a baj, hogy nem használ. Ez meg a gyakorlat, nem az elmélet.

Ha valami konkrét baja van, hülyére verheted, akkor se fogja tudni. Az adott másodperc törtrészéig odafigyel, de akkor is csak a pofonra és már el is kalandozik. Eredmény: csak te érzed szarul magad, hogy szerencsétlent még fizikailag is bántod, nem elég, hogy nem megy neki.

Szar szülő vagyok, beismerem, csattant pofon, nem is egy, de nemtünk vele semmire.

De van egy pont, hogy az ember nem bírja. Születése óta fejlesztésre hordjuk, nem egyre, sok orvosnál jártunk. Fejlődik, sokat is, de mégis elkeserítően keveset, ha a kortásaihoz viszonyítjuk.

És nem értelmi fogyatékos, kifejezetten okos, pont ezért fáj, hogy az alapok se mennek. Tudná, de mégse tudja.

Sokkal könnyebb lenne elfogadni, ha azt mondanák, hogy gond van az értelmével. Akkor nem kínlódnánk azon, hogy egyik percben össze tud adni két számot, a másikban ugyanazt nem.

2021. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
Megvetendő. És szerintem kizárt, hogy hatásos legyen. Elhiszem, hogy pl egy figyelemzavaros gyerek ettől elcsendesedik egy időre. De hosszú távon az önértékelés hibás lesz, a tanulást meg tuti utálni fogja. (Nem átlag iskolás mértékben.)
2021. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!