Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire mennétek át alpáriba,...

Mennyire mennétek át alpáriba, ha a szép szó nem használ?

Figyelt kérdés

Nyáron szültem és egy közeli rokonom fő céljának tekinti, hogy engem "térítsen" a gyereknevelés terén... Nagyon más nézeteket vallunk, ő tipikusan az az anyuka, aki 24/7 a gyerek mellett van, otthon minden házi/bio/öko és nagyon a természetes vonalat követi. Ezzel nem lenne gond, mindenki éljen úgy és nevelje úgy a gyerekét, ahogyan neki jól esik.


Ő viszont mindig nyomja a hülyeségét, nem telik el úgy találka, hogy ne kössön belém.

Pl. nem jó, hogy mindig babakocsiban van a gyerek, "kössem fel magamra". Hiába nincs tejem, vegyek valami gépet/készüléket, amibe beletöltöm a tápszert, azt a mellemre rakom és olyan lesz, mintha a gyerek rendesen szopizna. Mikor mondtam, hogy nekem 2 hét folyamatos szenvedés után felüdülés volt a cumisüveg és a tápszer, akkor majdnem hátraesett a székkel, hogy ilyet hogy mondhatok. Ugyanezt csinálta a mosható pelenkával is. Meg igazából mindennel...


Már többször mondtam neki, hogy 24 éves vagyok, nem 2 és van szám, hogyha esetleg valamiben bizonytalan lennék, segítség/tanács kéne, akkor szólni fogok és egyértelműen jelzem, hogy kíváncsi vagyok a véleményére. Addig viszont hagyjuk, hogy mindenki úgy intézze a dolgait, ahogy szeretné.

Ilyenkor jön, hogy ő csak segíteni akar, meg "olyan rossz nézni, ahogy ezzel a gyerekkel bánok". Meg anyád.


Komolyan, sokszor nagyon kevés választ el, hogy ne küldjem el melegebb éghajlatra a "tanácsaival" együtt. Mert a szép szó semmit nem ér.

Mi a jó megoldás ilyenkor?


2020. okt. 31. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem opció, hogy nem találkozol vele?
2020. okt. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Ne foglalkozz vele, néhány emberbe van egyfajta vélemény és tanács osztogatási kényszer, mert ök azt hiszik csak az jó amit ök csinálnak, mindenki más meg h*lye.

Csináld úgy ahogy jónak látod, szerintem semmi baj azzal ha babakocsit használsz stb.

Nem kell vele foglalkozni, egy idö után abbahagyja ha nem reagálsz rá semmit.

2020. okt. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Legközelebb elkezded te tolni a fejét valamivel, amiről ő azt gondolja, hogy marhaság. Ha szól érte, akkor közlöd, higy te pont ugyanezen a vel3menyen vagy az ő dolgairól, úgy innentől ezeket a témákat vagy hanyagolja, vagy nem találkoztok többet.
2020. okt. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
El kell küldeni a búsba, ez a fajta csak ebből ért. Nem kell vele találkozni, ki kell zárni az életedből, rokon ide vagy oda.
2020. okt. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Én simán lemennék alpáriba, ha a szép szó nem használ. A hangomat is fel tudnám emelni, meg a szóhasználatommal is jeleznem, hogy ez már nagyon sok tőle. Ha megsértődik, az jó, csak az ilyenek hamar kibekitik magukat, aztán megint jönnek a hülyeségükkel.
2020. okt. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Hàt ez miatt alpàriba azèrt nem mennèk, de elèg szàjbaràgósnak kell itt lenned úgy nèz ki, mert ha kedvesen mondod akkor nem fogja komolyan venni amit akarsz. Kèrd meg, hogy a tèrítèst lesz szíves befejezni mert màr règóta hallgatod rs nagyon unod.
2020. okt. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Adj Te is tanácsot. Hogy gondolja azt (akármit), hisz az árt a babának. 😮 Aztán vágj hozzá hüledező arcot.
2020. okt. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Semennyire nem mennék át alpáriba. Egyszerűen nem találkoznék vele.

Te minek?

(Egyébként első gyerek tápszeres lett, nem szerette a hordozást, eszembe nem jutott mosható pelenkát adni rá. Második anyatejes, sokat hordoztam, mert nagyon jól jött a nagyobb mellett, de imádom a babakocsinkat is, és moshatózunk, mert érzékeny a bőre.... van átmenet, nem csak a két véglet létezik)

2020. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Találkozni sajnos muszáj, mert a nagyszüleimnél élnek és nonstop otthon van. Ahogy bemegyek, már jön le a lépcsőn, mintha csak hozzá mennék...
2020. okt. 31. 14:56
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Amikor azt mondja, hogy csak a jószándék vezeti, mondd neki, hogy "Ugye tudod milyen út van jószándékkal kikövezve?" (Mármint a pokolra vezető út.)
2020. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!