Csak én érzek így?

Figyelt kérdés
Egy kislányom van (5hónapos lesz), imádom, ő az életem. De már kapom az ívet, hogy mikor lesz kistesó. Én nem tudom elképzelni magam 2 (vagy több) gyermekes anyukaként. Mióta megszületett a kislányom, mégjobban úgy érzem, hogy én csak neki tudok megfelelő szeretetet és törődést biztosítani. Mikor ezt elmondom valakinek, aki nekem szegezi a kistestvér témát, azonnal hülyének néz, és megkapom, hogy "akkor ezt az egyet sem szereted eléggé". Komolyan csak én érzek így...?

#egygyerek
2021. máj. 25. 19:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Ez megkkora baromság

Majd vállalsz m~g gyereket, ha szeretnél. Ha meg úgy érzed majd h ez így jó, akkor marad egyke.

Ne foglalkozz másokkal.

Nem vagy ufó.

Mondom ezt 3 gyerekes anyukaként

2021. máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hárman vagyunk barátnők, totál véletlen nagyjából mind egyszerre lettünk terhesek. Kettőnknek azóta megszületett a 2. is, de sose néztünk ferde szemmel arra, aki azt mondta h csak egyet akár szülni, így is rendezték be az életüket, alakították ki a házat stb. Sztem nincs ebben semmi, mindenkinek szíve joga hány gyerekre "érzi magát alkalmasnak", ha lehet ilyet mondani.
2021. máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk is kb ez az első kérdés mióta megszületett a baba. Engem mondjuk nem zavar, én lerendezem egy majd későbbel az egészet, lehet neked is ezt kéne, aztán nem csesztetnek többet, amúgy sincs hozzá semmi közük.

Tőlem tipikusan azok az ismerősök kérdezik, akiknek még nincs egy gyerekük sem és fogalmuk sincs semmiről...persze még roppant jó gyereknevelési tanácsokat is szoktak adni...

2021. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Egyik ismerősöm is ugyanezt mondta: neki nem lesz több gyereke, mert akkor a meglévő egytől veszi el a szeretetet és a törődést.
2021. máj. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az elején én is lerendeztem egy "talán később"-el. De mikor ugyan az az ember kérdezi harmadjára, hogy de még is mikor, meg húzzunk bele, hogy gyorsan letudjuk a kettőt, meg a következő ne aggódjak fiú lesz (utóbbit nem is értem...) akkor már igencsak szakad a cérna...
2021. máj. 25. 19:50
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy én is úgy érzem, hogy én képtelen vagyok "megosztani" a szeretetem. Maradok inkább egy gyermekes anyuka, mintsem tönkretegyek egy másik gyereket, csak azért mert engedtem a "nyomásnak" és bevállaltam egy másodikat
2021. máj. 25. 19:52
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem úgy szokták kérdezni, hogy mikor jön a második, hogy még az elsővel vagyok terhes. Nem értem az ilyen embereket...
2021. máj. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én is megkaptam terhesen, hogy a kistesót mikorra tervezzük...
2021. máj. 26. 12:02
 9/22 anonim válasza:
100%

Nem kell senkinek magyarázkodnod, hogy miért nem szeretnél kistesót.

Én is így érzem, hogy egy gyereket tudnék nevelni, mert akkor nincs féltékenykedés, hogy az egyikkel kevesebbet foglalkozok.

(Persze ez megváltozhat, elég fuatal vagyok)

2021. máj. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

Ne is foglalkozz velük, tudom, nehéz, de próbáld meg magasról lekakilni...


Anno, mikor összeköltöztünk a férjemmel, jöttek a kérdések: mikor lesz lánykérés?; mikor lesz az esküvő?; jaaaa, esküvő, akkor jön a gyerek?; mikor jön a gyerek? De hát már rég együtt vagytok, nem? Stb, stb, stb.


Ezek a megjegyzések általában azoktól jöttek, akik: hirtelen házasodtak, nem tervezték a gyereket, vagy "kaki" az életük, és inkább ő kérdez, minthogy te kérdezd őt, s neki legyen kellemetlen...


Egyébként meg mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit szeretne, szívből. Ha egyet, egyet, ha huszat, akkor annyit. 😊

2021. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!