Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tényleg így van a babaváróh...

Ez tényleg így van a babaváróhitelnél, aki felvette az meg tudná nekem erősíteni?

Figyelt kérdés

Ahány oldal annyi vélemény a neten... Idézem

"Házastárs halála esetén is kamatmentes marad a törlesztés?

A halálesetet követő 6 hónapig még igen, azt követően megszűnik és kamatozóvá válik, de a korábbi kamattámogatásokat ilyen esetben nem kell utólag visszafizetni."


De hát ha teljesül a feltétel megszületik a gyerek, és tegyük fel 10 év múlva az egyik fél meghal, tényleg normál kamatozású lesz a hitel, ennyire beszopatnák az embert?

F



2021. jún. 2. 09:08
 1/6 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam, hogy ezek a megfogalmazások arra céloznak hogy nem született meg a gyerek felvették és meghalt az egyik fél. Végülis nem írják részletesen, remélem erről van szó. Válás esetén mondjuk tudom hogy normál kamatozásúvá válna ismét, hiába van gyermek. De ez még érthető is


Jövő év májusában akarjuk megigényelni, akkor úgy is kiderül ha bemegyünk a bankba. De jó lenne addig is valami többet tudni

2021. jún. 2. 09:22
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Nekunk ugy van hogy van a hitel melle egy biztositas, ami a ferjem nevere szol. Ha neadjisten tortenik vele ilyen, torlodik a hitel, viszont ha velem tortenne, akkor nem. Ha szuletik gyerek, kamatmentesse valik. Onnantol kezdve pedig vegig kamatmentes kell hogy legyen, hisz a bevallalt gyermek megszuletett. Ha velem tortenne valami maradna kamatmentes, de ugyanugy torlesztenie kellene. De lehet banktol is fugg. Mert ahany bank, annyi fele feltetel. Szerintem.
2021. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a biztos ha megkerdezed. Egyebkent ilyet meg nem hallottam
2021. jún. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Úgy rémlik, hogy ha teljesült a feltétel, vagyis megszületett a baba, akkor marad kamatmentes. De mi biztos ami tuti kötöttünk mellé biztosítást is.
2021. jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy úgy rémlik neked is ahogy az első és az utolsó is írta. Ha megszületik a baba onnantól kamatmentes halálozás esetén is. De mi is tervezzük azt a biztosítást, azaz összeg amúgy se jönne rosszul de adja isten hogy ne kerüljön rá sor
2021. jún. 2. 10:36
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Igen, de ha már van gyerek, akkor kamatmentes
2021. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!