Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet csinálni lombikon,...

Meg lehet csinálni lombikon, hogy erre hivatkozva meg szeretném választani a gyerekem nemét? Egyáltalán van ilyen lehetőség Magyarországon vagy bárhol Európában?

Figyelt kérdés

Már több generáció óta a mi családunkban kivétel nélkül van valami nőgyógyászati probléma, ami megkeseríti mindenkinek az életét.

A dédnagyanyámnak azt hiszem petefészekrákja volt. Nagyanyám aki kivették 36 éves korában a méhét. Anyámnak több műtét után kivették a méhét 47 éves korában. Nagynénémnek kivették a méhét huszonéves korában. Másik nagynénémnek folyamatosan évente kiújul az endometriózisa.

Legidősebb unokatesómnak miómája volt. A 14 éves unokatesóm 2 hétig menstruál, majd 5 napig semmi, utána megint 2 hétig mestruál, orvosról orvosra járnak, mert a fogamzásgátló se tudja beálítani. Legkisebb unokatesómnak 11 évesen kivették a petefészkét, mert fájdalmai voltak, és még volt csavaroda a petefészek. Úgy néz ki, hogy a másik is meg van csavarodva.

Nekem olyan fájdalmaim vannak, hogy szédülök, hányok, elájulok, vizet se tudok magamhoz venni, mert kihányom, és fáj a fejem. A legerősebb betét és a legnagyobb tampon nem bír ki másfél órát. Nekem is írták fel fogamzásgátlót, de nem csökkentette sem a mennyiséget, sem a fájdalmat. Majd megyünk fel Pestre, hogy vizsgáljanak ki.


Még fiatal vagyok, jövőre érettségiztem, de olyan 6-8 év múlva akarok gyereket. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lehetőségeim vannak ezzel kapcsolatban, mert 50% az esély rá, hogy lányom lesz. Nem szeretném, hogy szenvedjen. Örökbefogadáson nem gondolkozok.


2021. jún. 6. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem, ilyet nem lehet csinálni. Sem itthon sem európában. Ha van valamilyen öröklődő génmutációd. Akkor az embriót beültetés előtt bevizsgálják az adott mutációra nézve. De ehhez egy bizottság engedélye kell. A nemét nem választhatod meg, csak mert fáj a menstruációd, a családodban meg sok mindenkinek volt nőgyógyászati műtétje vagy problémája.
2021. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Szerencsere nem.
2021. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Amiatt mert esetleg ki kell venni a méhét vagy a petefészkét élete során, attól még nem lehet kérni, hogy megválasszák a nemét. Ezek nagy része kezelhetô vagy gyógyítható probléma.
2021. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
1%
Jopennzert nm hivatalosan igen
2021. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Csak? Csak? Csak fáj a menstruációja? Tudod te, felfogod, hogy milyen fájdalmai lehetnek egy olyan lánynak, nőnek, akinek petefészekcisztája van? Nekem volt. Aludni nem bírtam. Wc-re menni nem bírtam. Minden hónapban ki kellett hívni az ügyeletet, hogy adjanak fájdalomcsillapító injekciót meg infúziót, mert már ki voltam száradva, mivel mindent kihánytam. Úgyhogy ne írd a kérdezőnek, hogy csak mert fáj a menstruációd.
2021. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

5!


Ezeket kezelni kell, nem kiiktatni a lány gyerek lehetőségét. Az meg van amúgy, hogy a fiú ugyanúgy tovább örökíthetné ezeket a lány utódaira?

2021. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Európában nincs rá mód, hogy kiválaszd, hogy milyen nemű embriót ültessenek be. Amerikában van rá lehetőség a lombik keretén belül, de külön kell érte fizetni.
2021. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
A fiú ugyanúgy örökítheti a hajlamot a lányaira. Viszont egyre fejlődik az orvostudomány, neked is több minden áll a rendelkezésedre, mint dédanyádnak, a te lányod felnőttkorára már hátha lesz valami megoldás.
2021. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 babyboom567 ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező!


Tegyél egy próbát a doterra clary calm vagy clary sage illóolajokkal.

Nekem minden panaszom elmúlt az olajoktól.

Tényleg szívből ajánlom.

2021. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem, emiatt nem lehet megválasztani a nemét. Csak nemhez közötte öröklődő, súlyos betegségek esetén.
2021. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!