Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel nőtt a havi kiadásot...

Mennyivel nőtt a havi kiadásotok gyermek születése után?

Figyelt kérdés

Nyilván, a bevételek általában csökkennek ilyen esetben.

Érdekelne viszont, hogy mennyi extra kiadást jelent (2 éves korig kb). Pl. bébiétel, orvos, gyógyszerek, ruhák, pelenka, stb.

Ha valaki tud mondani egy kb. reális összeget, megköszönném. :)



2021. jún. 9. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Ezt ennyiből nem lehet megsaccolni, mert mindenkinél már. Nem mindegy hogy anyatejes vagy tápszeres, ez utóbbi nyilván drágább. Nem mindegy hogy üveges készételt eszik e vagy megfőzöd neki a bevásárolt alapanyagokból, ami nyilván olcsóbb, de macerásabb. Nem mindegy hogy márkás új ruhákat kap vagy használtan veszel neki. Van aki beteges és több gyógyszer kell neki, van akinek egyáltalán nem.
2021. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilván. Ha valaki leírja, hogy nála mi a helyzet és mennyi, abból már lehet számolni. :)
2021. jún. 9. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már 11 éves a gyerek, de végig egészen pontosan írtam a kiadásokat külön, ami a gyerekkel kapcsolatos.

Ha így is releváns lehet a válaszom, szívesen leírom.

2021. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Nalunk ami plusz kiadás lett ugye: pelenka,popsitörlő, tápszer( 1hetes korátol kellett) egy időben üveges babyetel, tejpép. Jo ideje főzök neki, de jobb alapanyagokat keresek, szintén drágább. Fizetős oltások, eddig kb 120e. De ugye ez nem állandó költség. Ruhák, játékok, nem a legdrágábbak. Szerencsére beteg még nem volt(kopkopkop). Sztem havi szintem másfélszeresére nőtt a kiadás. Néha kétszerese.
2021. jún. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Anyatejes, így az első évben amíg csak kóstolgatott, alig nőtt a kiadás. A pelenka, popsitörlő, krém, fürdető kijön a családi pótlékból. Ruhát és a felszerelés nagy részét örököltük. Csak babakocsit, kiságyat, matracot, kamerát, párológtatót, meg pár apróságot vettünk, összesen max. 300ezer Ft volt. (Előtte az orvosok, terhesgondozás, szülés, őssejt tárolás, utazgatás kb. 1millió volt, ez mondjuk nagy tétel, de direkt erre volt félretéve)

A bevétel ugyan csökken ha megérkezett a baba, de pl. nem kellett bérletet, új csiniruhákat vennem magamnak, menzán ennem, kávét, cigit vennem, kávézóba költeném, automatába aprót dobálni, aluljáróban péksütit venni, szórakozóhelyre, moziba se járok amióta itthon vagyok a gyerekkel. Szóval amit ezekem megspóroltam, abból kijön a gyerekre költendő általános költség, meg amit veszek neki ezmegazt. Főzni szinte minden nap szoktam, az üvegeset nem eszi meg, időnként kap új ruhát vagy játékot is, de ez csak talán 5ezer forint többlet egy hónapban. Ami esetleg extra, az a heti egy babaúszás, kb. 5000 Ft, meg több gyümölcs fogy, és sima nasi helyett többnyire egészségesebb, gyereknek is adható nasi van itthon. Szóval szerintem így nem vészes. Most 1,5 éves, később biztos drágább lesz.

2021. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Leátlagolva szerintem havi 50.000 körül vannak az extrák. Ebben a pelenka/popsitörlő, a plusz kaja (azt eszi, amit mi a kezdetektől fogva, de azért van, hogy csak a kedvéért veszek banánt pl), a fizetős oltások meg a ruhák is. Nyilván nem minden hónapban van oltás meg nem mindig veszek neki ruhákat, de az átlag kb ennyi nálunk.


10 hónapos, 6 hós koráig kizárólag anyatejet kapott. Nem volt még beteg (kipp-kopp), orvoshoz csak az oltásokért meg státuszra megyünk.

2021. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 év 3 hos a fiunk.

Ruhát még nem vettem neki, van sok rokonnál gyerek, kaptunk rengeteget.

Kiságyat, babakocsit használtan vettünk. 30 illetve 20ezer volt.

Enni azt ette amit mi mindig is, neki sosem vásároltam külön, tapszert, bébiételt sosem kapott.

Játékok. Abban úfy kb 100ezer ftnal járunk összesen.

Pelus. Mikor a legtöbb fogyott, akkor ment el 1 csomag 1 hét alatt. 2600ft/csomag.

Autos hordozó, ülés, kb 30ezer volt használtan.

Most 2 éves szülinapjára volt nagyobb beruházás. Csúszda, hinta, mászók, homokozó... apja csinálta, de a faanyagot meg kellett venni hozzá.

Gyógyszer. Hát eddig kb 3 fájdalomcsillapítot vettem neki, meg a fizetős oltások.

2021. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kb 50.000/hó. Ebben benne van a tápszer, pelenka, popsikenőcs, popsitörlő, babakaja, ruha...stb
2021. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!