Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos mostanában...

Miért olyan fontos mostanában egyeseknek, hogy minél előbb elhagyják a babakocsit?

Figyelt kérdés

Több kérdést is olvastam, ahol szinte verseny ment, hogy ki hagyta el előbb a babakocsit, illetve tanácsot kértek, hogyan lehetne elhagyni. Miért olyan lényeges az, hogy egy 1 éves gyerek már ne üljön babakocsiban? Vagy akár egy 2 éves?

Szinte már kinézik az embert, ha egy 1 évesnél nagyobb gyerek kocsiban ül.



2021. jún. 9. 12:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Èn mèg nem hallottam ilyet. Konkrètan örülnèk, ha benne maradna a lànyom, könnyebb lenne közlekedni/sètàlni. 10 hònapos koràtòl nem marad meg benne. Nyilvàn akkor jàrni sem tudott, ìgy cipelni kellett.
2021. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Triciklivel sokkal konnyebb bárhova menni, könnyebben össze csukható is. Én alig vártam hogy tavasz legyen és le is cseréltük. Nem tidom ez elhagyasnak számít - e, onnantól hogy megvettük abba raktuk és kesz 😂 ismeroseim se babakocsiznak már egyedül ülő /járó gyerekkel.
2021. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%

Addig voltam nyugodt, amíg babakocsit használtunk. A lány. 13 hónapos kora óta nem hajlandó megülni se a babakocsiban, se a tricikliben. Időben eljutni valahova egyenlő a rémálommal.

Nekem viszont a másik véglet sem szimpatikus: amikor egy 3-4 éves gyereket még mindig babakocsiban tolnak. Nem tudom, nekem olyan életidegen. (mások szerint praktikus)

2021. jún. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Mi 3 éves koráig használtuk. Volt egy könnyű, lapra hajtható Hauck kocsink, nagyon szerettük.

Nyíregyházán lakunk, messze van a főtér, simán elült benne a lányom, csak ne kelljen sétálni.

Hvatalosan is hipotón volt a lába, fáradékony volt, nem bírt sétálni.

El is mondtam volna a véleményem, ha valaki be mer szólni emiatt. Vagy megkértem volna, hogy cipelje a lányomat :)

2021. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk itt a faluban kb pont az ellenkezőjéről megy a verseny. 3 olyan gyerek is van az oviban, akit babakocsival tolnak reggel is meg haza is 🤦‍♀️ illetve van még 2 olyan gyerek akik betöltötték a 3at, nem ovisok, de babakocsiznak.


Nem tudom. Mi 1 évesen hagytuk el, 2eves korig volt a tricikli, azóta meg sétál. 2év 3 hós.

Majdnem gyorsabban sétál mint én és komoly távokat lenyomunk...

2021. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a babakocsival, hogy nagy, nehezen lehet vele közlekedni (legalábbis a mienkkel). Ráadásul mindig ki akart szállni. Na most vagy hallgatom, hogy sír, vagy fogom a kezembe és tolom hazáig a babakocsit... Én ezért örültem, mikor attertunk a tolhato kisautóhoz egyévesen, mert az kicsi, és ráadásul imádja.
2021. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem 2 éves korig tök belefér :)

Mármint számomra addig normális teljesen.

De azért ne már, hogy óvodás gyereket tologassunk. Az én két gyerekem 1,5 és 2 éves kora között hagyta el a babakocsit.

Meg kell tanulni sétálni is és használni a lábukat. Nem 40 km-eket akarok sétáltatni velük nyilván, de egy rövidebb utat tudniuk kell megtenni.

2021. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában? Anyámék konkrétan közölték velem, hogy felesleges többtízezret költenem babakocsira arra a nagyon max egy évre.

2 éves korig rendszeresen használtuk, és még 3 éves korukig ha messzire mentünk sok cuccal, igenis nagyon hasznos volt, mert tutira megunták a sétálást.

2021. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Szerintem az összes gyerek szeret menni (már ha nincs valami fizikai gondja, akadálya).

Nekem praktikus volt a kocsi. Be lehet pakolni alul, ha elfárad a gyerek, bele lehet ültetni, stb. Miért jó az, hogy utána nekem kell a rollert meg a gyereket is cipelnem, mert nem akar tovább jönni?

Egy faluban más, ahol minden két utcára van, de egy nagyvárosban bárhová elmenni legalább félóra oda, meg annyi vissza, és akkor a program maga még közte van, ahol jobb esetben jól elfárad a gyerek.

Pl állatkertben is sokat látok, akik olyan húzható utánfutó féleséget használnak. Abba is bele lehet pakolni, illetve a gyerek is beleülhet, ha kell. A lényege ugyanaz, csak nem babakocsi?

Valahogy olyan versenynek érzem újabban, hogy mindent jó korán rá kell erőltetni a gyerekre, mert különben majd béna lesz (most nem arról beszélek, akinek nem marad meg a kocsiban a gyereke).

Ha nem vesszük le róla másfél évesen a pelenkát, akkor sosem lesz szobatiszta. Ha nem vesszük el tőle 1 évesen a babakocsit, sosem fog sétálni. Ha nem kap 8 hónaposan kanalat a kezébe, sosem fog egyedül enni. Stb.

Nem is baj, ha valaki így csinálja, csak ez a lenézés a probléma azzal szemben, aki másképp gondolja - mint ahogy már fentebb is olvastam. Honnan tudjuk, miért ül az a nagyobb gyerek a kocsiban? Hány olyat látni, ahol a kisebb gyereké a babakocsi, de ő vígan szaladgál, a nagyobb meg beleül? :)

2021. jún. 9. 14:03
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább örülnék néha, ha a kétéves lányomat tudnám tolni babakocsiban. De mivel van egy kisöccse, aki jobban rászorul a babakocsira, így ő már nem tudja használni.
2021. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!