Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztásnál fontos szempon...

Névválasztásnál fontos szempontnak tartod, hogy a nektek tetsző keresztnév (nevek) mennyire gyakori (ak) mostanában?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 13:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
Engem nem érdekel, ha tucatnév, ha nekem tetszik.
2012. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Nekem fontos volt. Belegondoltam,h a játszón kiabálnék neki és vagy 5,6 gyerek is elindulna,mert pont az ő nevét kiabálom.
2012. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 krisztivan ***** válasza:
81%
Nekem fontos volt hogy a fiam ritka nevet kapjon.Krisztina vagyok és az osztályunkban 5-6 Krisztina is volt.Sose tudtam használni a keresztnevem(pedig nincs baj vele)mert egyszerre többen is figyeltünk rá.
2012. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%
Igen fontos volt,nem akartam tucatnevet.
2012. márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy indultam neki a névkeresésnek, hogy a jelenlegi első 100 leggyakoribb névben ne legyen benne.

A gyakori nevek közül is tetszik sok, csak én valahogy nem szerettem volna azt adni a gyerekemnek.

2012. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez volt a fő szempont. Egy elhunyt rokon tiszteletére kapta ezt a nevet kisfiam (Attila), és mondjuk az egy plusz szerencse, hogy mostanában nincs sok belőle - legalábbis ami a gyerekeket illeti. :)
2012. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is fontos volt, mert már nagyon unom, hogy az ismerősök körében ugyanaz a csomó B betűs fiúnév, a néhány ősmagyar név, meg pár felkapott lánynév forog. Amikor hallom, hogy valahol baba születetett, és fiú, akkor csak annyi a kérdés, hogy B betűs vagy Zalán lett? :D
2012. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%

Nem érdekelt ez egyáltalán. Szerintem abból még senki hátrányt nem szenvedett, mert volt "pár" druszája. Az én nevemmel hárman voltunk a gimis osztályomban, soha eszembe sem jutott, hogy ez probléma lenne.


Őszintén szólva értetlenül állok az előtt, hogy sok szülő ebben éli ki a kreativitását és szinte egymással versengenek, hogy kinek "különlegesebb" nevű a gyermeke, és képesek lemondani egy régóta szeretett névről azért, mert minden 2. gyereket így hívnak. És akkor mi van? Nyilván nem véletlenül tetszett meg nekik sem az a név.


Nem attól lesz egyéniség valaki, hogy senki mást nem hívnak úgy, csak őt.

2012. márc. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%
Utolsónak: sok név van, ami nem gyakori, de nem is "különleges". Nekem az is szempont volt, hogy ne olyan név lehen, amire visszakérdeznek, hogy fiú vagy lány?
2012. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

aza fontos hogy neked tetszen : )

kit érdekel mások véleménye?

bár nekem apámék olyan nevet adtak hugomnak hogy ha megkérdezik tuti nem fogom tudni.....számomra megjegyezhetetlen xd

2012. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!