Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a "szobanövény" gyerek?

Mi ez a "szobanövény" gyerek?

Figyelt kérdés
Egyre többet olvasom ezt, hogy akinek a gyereke nem hurrikánként vágtat végig mindenen, az szobanövény. Nem gondolják, hogy ez tök lenéző megnevezés? Mit szólnának, ha az ő gyereküket nevezné valaki kergemarhának. Mert kb egy kategória.
2021. jún. 14. 19:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
62%
A kisgyerekes emberek amúgy is mind gyagyássá válnak
2021. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van. Sajnos elég sok ember van a világon aki nem képes elfogadni, hogy minden ember különböző, más személyiséggel, életstílussal
2021. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

Az enyém "szobanövény" volt. Lementünk a játszótérre és két lépést nem tett nélkülem, nem szólt egy szót se.

Ezért mentünk le, hogy felszuszanjak, mert fent meg "kergemarha" volt.

Sajnos kinőtte, már lent is "kergemarha", míg a többiek megszelídültek és jólnevelt "szobanövénnyé" váltak.

Ez van, az autizmus nem kinőhető.

2021. jún. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%
Èn őket Buddha babàknak/gyerekeknek hìvom. A lànyomat pedig tornàdònak. Amùgy, a szobanövèny valòban sèrtő, de konkrètan valaki a te gyerekedr3 mondta ezt?
2021. jún. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Én nem arra mondom, hogy melyik gyerek milyen. Értem én, hogy mások, de miért kell ilyen degradáló megnevezést használni mások gyerekére? Szerintem ez nagyon gáz. A szobanövény kb olyan, mintha nulla értelem szorult volna bele, csak úgy lenne a világba.

Az ilyen személyek szerint az az igazi gyerek, amelyik rombol és nem tud viselkedni, a többi meg csak szobanövény. Hááát..

2021. jún. 14. 19:12
 6/29 anonim ***** válasza:
32%

Mert elmebetegek. Csak az elmebeteg, ostoba, proli emberek képzelik azt, hogy a gyerek azért gyerek, hogy ordítson, törjön-zúzzon.

Persze, én 3 évesen általában ültem és olvastam, de ezt nyilván nem lehet elvárni egy prolitól, aki még felnőttkorában is funkcionális analfabéta. Sokan még a saját nevüket sem tudják leírni.

2021. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
4-es...konkrétan nem mondta senki nekem, de az én fiam is ebbe a kategóriába esne/esik. Attól viszont messze áll, hogy ne lenne értelmes. Szóval miért kellene "leszobanövényezni"?
2021. jún. 14. 19:13
 8/29 anonim ***** válasza:
63%
6-os Sheldon Cooper, te vagy az?
2021. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
64%

A szobanövény kifejezést én inkább betegekre hallottam, olyanokra, aki ágyhoz kötött és vegetál.

Lazább szövegkörnyezetben meg olyan valakire, aki mondjuk túlpörgött és hullafáradt lesz, mikor már csak nézel ki a fejedből és bambulsz - átmész szobanövénybe. Ezt magunk között is használtuk, nem érzem sértőnek, ellenben nagyon képszerű a dolog. Hasonlóan fáradt gyerekre el tudom képzelni, hogy használnám (miért ne, ha magamra is mondom), de az öröknyugodt zengyerek nekem nem egyenlő a szobanövénnyel.

2021. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%
Azért kell ezt használni, mert már a tökük kivan a saját gyerekükkel, mert nem tud 2x2 percet megülni, és kell egy kifejezés, egy szó, ami a nyugodt gyerekekre degradáló, hogy az ő értelmetlen, idióta, toprongy gyerekét piedesztálra emelje.
2021. jún. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!