Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van párom, a gyerek apja,a...

Van párom, a gyerek apja,a nevére is veszi, de nem vagyunk házasok és az állandó lakcímünk is máshol van,tehát élettársak sem vagyunk. Most én egyedülállónak számítok, vagy nem?

Figyelt kérdés

Van párom,a gyerek apja,a nevére is veszi,de nem vagyunk házasok és az állandó lakcímünk is máshol van,tehát élettársak sem vagyunk. (élettársaknak egyezni kell a lakcimeknek ugye?)

Most igy emelt családi pótlékot kapok,vagy nem?

Egyedülállónak számitok,vagy nem?


2009. márc. 20. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
egyedülállónak számítasz így mindenből kapod a magasabbat
2009. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy egyedülálló.Én is így vagyok a párommal és nem kapok emelet családit stb.
2009. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem ismerősöm uaígy van külön lakcím s emeltet kap...
2009. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi külön lakcímre vagyunk bejelentve, de együtt élünk. A lányom születése előtt azt mondta a védőnő, hogy ha egyedülállóként kéri valaki a családit, azt jobban ellenőrzik és ha rájönnek, hogy együtt élünk, megbüntetnek. Most akkor ez nem igaz? Mert akkor én is a magasabbat kérném, logikusan...
2009. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is külön lakcímen vagyunk bejelentve, de együtt élünk. Nem emelt családit kapok. Úgy gondoltam 1500 Ft-ért nem kockáztatok. Olyan könnyű ellenőrizni...
2009. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A törvény szerint egyedülállónak számítasz, de az emelt ellátást külön kérni kell.
2009. márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

5 hete szültem, ugyan ezzel a "családi" helyzettel.Párom bejelentett lakcíme és az én bejelentett lakcímem között 140 km van,mikor intéztem a családit, a t-gyást, az ügyintéző megkérdezte, hogy együtt élünk-e.Mondtam, hogy igen,bár akkor nem tudtam, hogy ez miért számit, az ügyintéző mondta el, hogy ha egyedül álló lennék, akkor kapnám a "több" pénzt.Tényleg könnyű ellenőrizni, annyit nem ér...

2009. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!