Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert lett a Zoe tomegnev?

Miert lett a Zoe tomegnev?

Figyelt kérdés
Hugom Zoe es 2010es, akkor kulonleges nevnek szamitott, nem talalkoztam akkoriban ilyen nevu emberrel. Viszont ma mar egyre tobb ilyen nevu kislany van. Az en kislanyomnak is ezt a nevet szeretnenk adni, de nem szeretnek tomegnevet neki. Zoe Zselyke lenne. Egyebkent meg a Zorka nev is szoba johet. Tehat Zoe, Zorka, Zselyke. Esetleg ezzel a 3 nevvel valami nevalkotas? (Mindenfelekeppen 2 keresztnevet szeretnenk)

2021. júl. 10. 23:47
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg azért lett tömegnév, mert nem csak neked/nektek tetszik, hanem sok más embernek is.
2021. júl. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
71%

A mi környékünkön már elég régóta felkapott a Zoé név.

Rövid, jó hangzású, sokaknak tetszik.

Nekem 14 éves korom óta a Zorka a kedvenc nevem.

A lányunkat így is neveztük el (ezért megint le leszek pontozva)

Szoktuk Zoi-nak becézni.

A Zoé Zorka kombót semmi képp nem adnám.

A Zselyke valahogy nekem sem tetszik.

2021. júl. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
81%

Nemrèg volt egy kèrdès amiben azt kèrdezte valaki melyik neveket nem adnád soha vagy melyik nevektôl ràz ki a hideg, èrdekes ott pont ezek a nevek voltak legtöbbszôr felsorolva amiket a kérdező leírt.

Szóval azt gondolom csak megint egy unatkozó kérdése ez...

2021. júl. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
80%
13 ! Pont ez jutott eszembe nekem is amikor olvastam.
2021. júl. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom azért lett tömeg név, mert sok embernek tetszik valamiért. Most csak 2 ismerős jut eszembe, akinek Zoé a gyereke. Számomra az egyik legcsúnyább nevek között van. Semmi hangzása nincs, idétlen, elsőre nem is lehet eldönteni, hogy fiú vagy lány név (hasonló, mint a Hedvig...18 éves koromig azt hittem, hogy férfi név). A Zselyke olyan, mint egy bogár vagy esetleg egy gyógynövény neve. Azt se adnám de már egy fokkal jobb, mint a Zoé. A Zorka pedig egy isnerősöm kutyájának a neve.
2021. júl. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy írták, mert divat és kész. Én mondjuk a Bencét nem értem igazán. Az oké hogy szép, vállalható név, nincs vele semmi baj, de hogy annyire népszerű legyen hogy évek óta top helyeken van és még mindig rengetegen adják annak ellenére hogy szó szerint Dunát lehetne rekeszteni belőlük, azt már nem értem. Mintha nem lenne más alternatíva.
2021. júl. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
56%
A Zselyke szerintem is nagyon ronda. A Zoé szerintem nem különösebben tömegnév. En egyet sem ismerek pl. Zorkát szinten nem adnám, de szerintem semmi extra baj nincs vele.
2021. júl. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
52%

Az én lányom Zoé, húsz éve egy animében hallottam először, aztán kiderült, hogy a 10 éve aktuális kedvenc filmem színésznőjének is ez a neve, a szülőszobán meg egyszerűen nem illet rá semmilyen más név(mondjuk ez se teljesen, de sokkal jobban, mint a többi), illetve odavoltam a görög mitológiáért és a görögökért úgy egészen, és a hangzása is szuper, mint egy istennőé, az meg külön szuper, hogy nehéz becézni.


Egyébként igen, megtetszett másoknak is, filmekben, könyvek szerepelt, befutott ezzel a névvel modell, színésznő, elterjedt nem csak az országban és más a hangzása, ezért különlegesnek hallatszik. Azért tömegnév, mert neked és nekem és másoknak is tetszik, tudod nem vagy különleges attól, hogy tetszik, illetve 2010ben is már gyakori név volt:)


Nekem még nagyon bejött volna, ha a Teodórát Dorának becézhettem volna, de nem ment a vezetéknévhez, majd később tűnt fel, hogy van Zóra, de úgy nem tetszett, Zoraként viszont nagyon, úgyhogy a macskánk Zora lett. :)


Ja és szinte mindig pozitív szereplőket hívnak Zoénak, Zoinak, ez is segít a dolgon.

2021. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
51%
Zója?
2021. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
74%
Nekem tetszik a Zorka, majdnem olyan mint a Dorka ami szintén tetszik. Bár lehet csak becenévként állja meg a helyét inkább.
2021. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!