Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert lett a Zoe tomegnev?

Miert lett a Zoe tomegnev?

Figyelt kérdés
Hugom Zoe es 2010es, akkor kulonleges nevnek szamitott, nem talalkoztam akkoriban ilyen nevu emberrel. Viszont ma mar egyre tobb ilyen nevu kislany van. Az en kislanyomnak is ezt a nevet szeretnenk adni, de nem szeretnek tomegnevet neki. Zoe Zselyke lenne. Egyebkent meg a Zorka nev is szoba johet. Tehat Zoe, Zorka, Zselyke. Esetleg ezzel a 3 nevvel valami nevalkotas? (Mindenfelekeppen 2 keresztnevet szeretnenk)

2021. júl. 10. 23:47
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
20%

Nem tömegnév a Zoé, ez akérdés viszton ritka hülye kérdés. Szabad választási jogod van bas*od! Hugod zoé 2010 ben sem volt kulonleges. Csak az isten hata mopgott élsz vag yvmi elmaradott agglomerációban és nem nagyon hallottad. Miért akarsz ritka nevet amugy? nevezzed akkor Zseraldinnak vagy Selia, Xéna stb-nek a zselyke kifekjezetten csunya név! Eszed annyi, mint za ízlésed semmi.


Szóval nem tömegnév a Zoé, de eza kérdés tömeghülye kérdés... Olyat választasz amilyet akarsz!

2021. júl. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom nekem az anyagyilkos Zoé jut eszembe csak róla mindig..
2021. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim válasza:
86%
Erről is a lol tehet
2021. júl. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
85%
A Zoé pont, hogy 2010 környékén kezdett el felszállni, anno a gimiben is a fél osztály kedvenc neve volt, közülük jó páran azóta adták is a gyereküknek. De egyébként ha nem lenne divat sem adnám a hugom nevét a gyerekemnek, ez rohadt gáz. A Zselyke ritka ocsmány egy név, a Zorka pedig kicsinyítő képzős becenév.
2021. júl. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
74%
Testvéred nevét a gyerekednek?? H*lye vagy?
2021. júl. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
86%
Én kb 7-8 éve olvastam egy könyvet, amiben a főhőst Zoénak hívták, ekkor tetszett meg a név. Sokáig adni is akartam a gyerekemnek, aztán azóta tényleg nagyon gyakori lett (a miért-et felesleges keresni, ez a divat és kész), másrészt mostmár kicsit komolyabb nevet adnék a Zoé helyett, amit felnőttként is tud viselni. A Zselyke nálam a Kincső/Csenge kategória, valamiért kiráz tőle a hideg, de ízlés kérdése nyilván. Viszont a saját testvérem nevét tuti nem adnám a gyerekemnek.
2021. júl. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
64%
Én ennek a borzasztó csúnya Zselyke névnek az elterjedését nem értem...Csak mert egy Répás Lajos által futtatott exprosti ezt adta a lányának, most már kötelezővé is vált?
2021. júl. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
65%

Fogalmam sincs, pedig egy végtelenül szerencsétlen név. A családban is van egy Zoé nevű kislány, kiráz a hideg, mikor ki kell mondanom ezt a nevet, de előtte persze sosem mutatnám.

Nekem a Zselykével nincs különösebb bajom, szóval a helyedben hagynám ezt a Zoé dolgot, úgyis van a családban, maradnék a Zselyke mellett, ha nincs más, de mellé egy finomabb hangzású második nevet választanék, nem ezt a durva hangzású Zorkát.

2021. júl. 11. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerűen borzasztó, hogy ha beleolvas az ember egy magyar fórumba, mennyi bunkó, primitív komment van. Főleg ott, ahol nők vannak többségben. Még borzasztóbb belegondolni, hogy ezek szaporodtak, mert sokan írják, hogy van gyerekük.


Szerintem egyik név sem gáz, hasonló lehet még a Zora.

2021. júl. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
84%

Valószínű filmekben, könyvekben volt egyre gyakoribb, így elterjedt. Szerintem egy kifejezetten szép név, érthető ha sokaknak tetszik. Engem ezek a dolgok soha nem érdekeltek. Az én kislányom Lili. A férjemnek ez volt az álom neve, én is teljesen beleszerettem, és mikor megszületett a kislányunk akkor mást el se tudtam volna képzelni. Mivel viszonylag gyakori a vezetéknév is, ezért kapott egy második nevét is. Bár ez nálunk hagyomány is egyben, a nagymamám neve lett a 2.


A Zorka is szép egyébként de szerintem is durva hangzású, így inkább adnám a Zoé Zselyke vagy Zora Zselyke kombinációt.

2021. júl. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!