Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez menstruáció lenne? 2...

Ez menstruáció lenne? 2 hónapos a babám, szoptatom.

Figyelt kérdés

Pár napja múlt 2 hónapos a babám. A gyermekágyi vérzésem elég sokáig tartott, csak 8 hét után maradt abba a pecsételés, de a doki azt mondta, ez még belefér. A 6 hetes kontrollon alaposan megvizsgált, ultrahanggal is megnézte, nem maradt-e bent semmi (császármetszésem volt). Mindent rendben talált.

8 hét után végre teljesen elállt a vérzés, de csak egy hétig tartott a szünet: tegnap újra elkezdtem pecsételni, ma pedig már nem is csak pecsételés, hanem több vér jön, igaz, továbbra sem nagy mennyiség. De azért több, mint a gyermekágy utolsó heteiben. Menstruációs görcsöt nem érzek, igazából semmit nem érzek, nem is fáj semmi.

Van egy nagyobb fiam, nála szülés után 9 hónappal menstruáltam először. Ezért lepődtem most meg nagyon. A most 2 hónapos kisfiamat szoptatom igény szerint, csak ciciből eszik, ilyenkor nem fura, hogy ilyen hamar (9 hét után) megjön a menstruáció?

Szerintetek keressem fel az orvosomat, vagy várjak, és ha kb. 1 héten belül elmúlik, akkor könyveljem el ezt a szülés utáni első menzeszemnek?


Vannak itt anyukák, akiknek intenzív szoptatás mellett is megjött ilyen korán a menzeszük?


Köszi!



2021. júl. 14. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet sajnos, nekem is így volt.
2021. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mind a 4 szülés után (2 csm, 2 természetes) 8 héttel megjött, egyikük sem látott tápszert soha. 😊 Normális ez is.
2021. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha 2 szoptatás között 3 óránál több telik el, akkor bármikor megjöhet.

Csak a folyamatos szoptatás véd.

2021. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lófüttyöt véd a szoptatás. Általában megakadályozza a peteérést a gyakori (éjjel-nappal gyakrabban mint három óra) szoptatás, de erre alapozni védekezést olyan, mint az orosz rulett.
2021. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!