Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Maximum mennyi gyereket lehet...

Maximum mennyi gyereket lehet úgy vállalni, hogy az anyuka nem kényszerül háztartásbeliként sok évig otthon maradni, illetve minden gyerekre jut elég minőségi idő ?

Figyelt kérdés
2021. aug. 8. 12:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
64%
Egy.
2021. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
59%
1
2021. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
50%
2. Nem kell éveket otthon ülni. Gyed extrával is vissza lehet menni dolgozni.
2021. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
60%

Hát ez nézőpont kérdése...

Kinek mennyi az annyi.


Nálunk 2 gyerek lesz, 2 és fél év különbséggel. Kis különbséget akartunk mindenképp, nem akartam a 2 gyerek közt visszamenni dolgozni.

Így 5 évet leszek kb itthon, ami szerintünk nemsok. 2 gyerekkel minőségi időt is lehet tölteni.


Egyik barátnőmnél 1 gyerek van, fel évesen az is le lett passzolva a mamának, aki odaköltözött hozzájuk. Neki köszönte széoen, ez a fél év eleg volt. Van ideje bőven munka mellett a gyerekre (aki 3 éves, mostmar oviba jár).


Másik barátnőm 3 gyereket vállalt be, 8.éve van otthon, van ideje bőven a gyerekekre fejenként is. Most a negyediken vacilálnak.


Szóval ez annyi mindentől függ...

2021. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
29%

Egy.

Amúgy egyet sem érdemes

2021. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
66%
4-es, majd térjünk erre vissza, amikor te, meg a 4 gyerekes barátnőd teljes munkaidőben dolgoztok is.
2021. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%

Mi hárman vagyunk tesók, anya sosem volt háztartásbeli, viszont pedagógus, tehát nyáron elég sok szabadsága van. Nem éreztem sosem, hogy ne jutna valamelyikünkre elég idő. Én meg a nagyobbik tesóm kis korkülönbséggel születtünk, és utána 10+ év múlva a harmadik baba, szerintem ez is segített. Talán még négy gyerekkel is megoldható így (2, aztán sok év múlva, mikor az első két gyerek már önálló, még 2), de akkor fiatalon kell kezdeni.


Persze ha valakinek van pénze bejárónőre stb., akkor akár még több gyereket is vállalhat, hiszen akkor a házimunkára fordítandó idő felszabadul és így több szülői szabadidőn osztoznak a gyerekek.

2021. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
80%

Gyorsan egymas utan 2. Vagy ikrek.

A maximum volt a kérdés.

2021. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
51%
egyet
2021. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
59%

6!

Visszatérhetünk...

Mi épp ezert vállaltunk 2 gyereket... nekem 4 tesóm van, mellette a szüleim dolgoztak. Mégis mindenre volt idejük velünk kapcsolatban...

Ferjemék 4en testvérek, szintén dolgozó anya mellett. Ő sem erezte ennek hiányát sosem...

Azért mert valaki képtelen 2 gyereket ellátni, szeretni, törődni vele, az nem azt jelenti, hogy másnak sem megy...


Egyébként nekem már a 3 sok lenne, ezért is vállaltuk a kettőt. Barátnőm meg gondolom meg tudja majd oldani....


4es voltam.

2021. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!