Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Isobel vagy Isabella nevet...

Isobel vagy Isabella nevet adjuk kislányunknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Novemberben fog megszületni kislányunk, mostanában a névválasztáson gondolkozunk.

Egyesült Államokban élünk, ezért választunk angol neveket.

Mindkettőnknek tetszenek az Isobel/Isabella nevek, de nem tudunk dönteni, melyik legyen a kettő közül.

A váalsztásnál azt is próbáljuk figyelembe venni, melyik név lenne jobb egy felnőttnek (ha felnő a baba), bármi szeretne majd lenni, illjen hozzá a neve.

Azt is néztük, melyik filmben/sorozatban/könyvben jelentek meg a nevek, mégiscsak ne egy filmbéli gonosz boszorkány nevét kapja a kisbabánk.

Mindenképpen Izzie-nek {Izi} vagy Is-nek {Iz} becéznénk, így a beceneveknél nem probléma a névválasztás.

Melyik filmben/sorozatban/könyvben hallottátok ezeket a neveket és milyen tuladonságokkal?

Szerintetek melyik kislányosabb/felnőttesebb/szebb/"életkorfüggetlenebb"?

A válaszokat előre is köszönjük!



2021. aug. 8. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Isabella - még magyaros verziója is van.
2021. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Az Iz mint becenévről nekem kapásból Israel Kamakawiwo'ole jut eszembe, az ő beceneve volt az.
2021. aug. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Grace klinika, a gyönyörű és jószívű doktornő, Izzie Stevens. Ha jól emlékszem, ő Isobel volt, de szinte mindig Izzie-nek, Iz-nek szólították. Igaz, hogy minden Grace klinika részt vagy 10x láttam, de nekem kizárólag ő jut eszembe a névről. A második válaszoló által említett Israel K.-ról életemben nem hallottam.

Szerintem mindkét választás nagyon szép. Én az Isabellát mondanám kislányosabbnak.

2021. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is Izzie Stevens jutott eszembe. Amúgy ő jó indulattal is 7/10 szépségben.
2021. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Most olvastam az első női nyomozóról, Isabella Goodwin-ról.


És hát na, a kedvenc gyümölcsöm az izabella szőlő.

2021. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tényleg, Isobel Stevens. Ő volt az egyik kedvencem a sorozatban. Az Izabella szőlő is nagyon finom, ez is egy jó pont lehet.

Tényleg nehéz a döntés:a kislányunk élete végéig ezt a nevet fogja viselni (ha csak nem dönt úgy, hogy megváltoztatja) akkor is, ha ügyvéd, akkor is, ha orvos, akkor is, ha óvónő, akkor is, ha kertész lesz (vagy bármi más ami szeretne)...

2021. aug. 8. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem az Isobelről a Vámpírnaplókból Elena anyja ugrik be elsőként. Én ezt adnám.
2021. aug. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Isobel Crawley- Downton Abbey. Nagyon szerettem a karaktert. Bármelyiket is választjátok, nagyon szép neve lesz.
2021. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Isabella sokkal szebb. Nekem az Isobel olyan csúnya, kemény hangzású, sosem értettem, miért "találták ki" ezt, mikor az Isabella olyan szép. Ráadásul szinte ugyanaz, mint a magyar Izabella, illetve a többi nemzetközi verziója. Én mindenképpen ezt választanám.
2021. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem az Isobel jobban tetszik, nem tudom, miért. A fentieken kívül nekem egy dal jut róla eszembe, konkrétan ez:


[link]

2021. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!