Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmondanátok a gyerekeiteknek,...

Elmondanátok a gyerekeiteknek, hogy a nagymamájuk daganatos beteg?

Figyelt kérdés
Egyelőre még a diagnosztikai fázisban van a dolog, nem biztos, hogy minden daganat, amit látnak rosszindulatú. De ha az: két tininek és egy elsős kisfiúnak elmondanátok, hogy a nagyi nagyon beteg?
2021. aug. 10. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
El
2021. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképp. Ne érje őket váratlanul a sok orvos, kórház, betegség, rosszullétek. A nemtudás miatt mindenképp töpengeni fognak, hogy valammi nem stimmel. Ne hagyd őket egyedül a félelmeikkel, jobb az őszinteség.
2021. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. aug. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam, hogy anyu nagyon beteg, csak azt, hogy valami miatt kórházban van. A következő információ az volt, hogy elhunyt, ennek már sok éve, de soha nem fogom megbocsátani, hogy nem tudtam elbúcsúzni. Szóval el.
2021. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan mennyi idősek, de elmondanám. 18 voltam (tesóm 16), mikor nagypapám meghalt, de akkor már évek óta rákos volt, amit tudtunk is az elejétől fogva. Nagymamám akkor halt meg, amikor 16 voltam, az ő betegségeiről is tudtunk mindent, bár azt hozzáteszem, hogy ő már akkor súlyos beteg volt, mikor mi megszülettünk így sajnos ahogy nőttünk láttuk hogy lesz egyre rosszabbul. Saját peldankbol kiindulva nem hinném, hogy ezt egy gyerek előtt sokáig lehet titkolni, nagyon jó radarjuk van és előbb-utóbb úgyis észreveszik, ha valami nincs rendben egy szerettükkel. Én magam is krónikus beteg vagyok, nyilván rosszabb napjaimon is igyekszem összeszedni magam a gyerek miatt, de ha fajdalmaim vannak neki is el szoktam mondani, hogy anyának van egy betegsége, ami miatt most rosszul van picit, mivel már volt, hogy nem mondtam és rákérdezett illetve azt hitte miatta vagyok rosszul, pedig még csak 3 éves.
2021. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
El, nekem nem mondták el 15 éves koromban és így sokkal megrázóbb volt, mintha tudtam volna róla.
2021. aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképp mondd el, de ha bizonytalan vagy magadban, akár egy pszichológus segítségét is kérheted, hogyan közöld. Sok múlik azon is.
2021. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 éves voltam, amikor az egyik nagymamám beteg lett. Csak annyit tudtam, hogy nagyon beteg és ezért nem tud már vigyázni ránk nyáron, ezért kell sokat pihennie. Az így konkrétan nem lett kimondva, hogy meg fog halni, így meglepetésként ért a halála. Nem haragudtam/haragszom, sokat látogattuk végig és szerintem annyi idősen ezt az örökre elbúcsúzást még annyira nem értettem volna.

A tinik viszont már mások, nekik mindenképp érdemes elmondani mi várható... így pedig a kicsi is meg fogja tudni és szerintem nem is érdemes előtte titkolózni, ha már a nagyok tudják. Legfeljebb a kicsi nem fogja úgy megérteni, ahogy anno én se értettem, de az biztos, hogy sokkal jobban fog vigyázni a mamára.

2021. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen elmondanám. 3 éves volt a kisfiam, mikor kiderült apukám daganata, az ő szintjén megbeszéltük vele, hogy a papája beteg és az orvosok próbálják meggyógyítani. Volt pár műtét, sztóma, kemó, amikről kevésbé részletesen számoltunk be neki, de nem titkoltuk el a betegséget.
2021. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!