Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Látjátok, ha nem a ti gyereket...

Látjátok, ha nem a ti gyereketek a legszebb egy gyerek társaságban?

Figyelt kérdés

Tudom, van ez a mondás, hogy minenekinek a saját gyereke a legszebb, és valamilyen szinten ez így helyes!


Viszont ha van ismerősi körben egy baba, vagy kisgyerek, totyogós, aki tényleg nagyon szép, akkor elismeritek, még ha csak magatokban is, vagy akár hangosan, hogy az a gyerek szebb mint a sajátod?


(Az apropó: az egyik anyuka ismerős folyton mondja a gyerekemről mennyire szépnek tartja, és nagyon kínosan érint ahogy csinálja, mert mondta, hogy az ő gyereke is szép persze *legyintett* és aztán tovább ajnározta az enyémet)


Szóval. Ti látjátok ha más babája szebb mint a tiétek? Ki is mondjátok?


Köszi a válaszokat!


2021. aug. 20. 09:04
A kérdező szavazást indított:
A saját gyerekem látom mindig a legszebbnek
Látom ha a másik gyerek szép, de nem mondom ki hangosan
Látom, ha a másik gyerek szép, és ki is mondom
Az én gyerekem a legszebb és nem csak hiszem, tényleg így van
Nem érdekel a gyerekek külseje, nem tartom fontosnak
Minden gyerek szép
Minden gyerek csúnya (válaszlehetőség gyerekmenteseknek)
52 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Látom ha egy ismerős gyerek szép és szoktam is mondani, nem kellemetlenül nyomatva hanem egyszer megjegyzem és ennyi, de a helyzet az, hogy az én gyerekem pont olyan aki annyira szép, hogy állandóan ezzel zaklatnak, idegenek is mindig mindenhol hogy mennyire gyönyörű ez a gyerek, ez már sokszor számomra is kellemetlen. Persze örülök neki, hogy nagyon szép a kislányom de rohadt idegesítő tud lenni amikor emiatt random emberekkel kell jópofiznom.
2021. aug. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is,mind majdnem minden anyanak,a sajat fiam a legszebb,de azert nem vagyok elvakult :D Nyilvan,ha van a környezetemben szep baba,ki is mondom,hogy tenyleg szep,de nem dicserem folyamatosan.
2021. aug. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2021. aug. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, aki nem elvakult, az nagyjából látja. Az én kisfiam picit manófejű, számomra legszebb, és tényleg az, nem azért, mert objektíven nem látom, hogy vannak nála szebb gyerekek, csak én másképp látom őt, mint mások. De attól még tisztában vagyok vele, ha xy gyereke objektíven nézve is szép gyerek. Viszont nem szoktam ilyesmit szóvá tenni, főleg nem a gyereknek vagy a gyerek előtt, nem akarom, hogy azt érezze, hogy a külseje miatt bármiféle ellenérzésem lenne vele kapcsolatban.
2021. aug. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Látom nagyjából igen, de persze igazából a szépnek is sokféle formája van. Az enyémek szőkék és kékszeműek, szerintem szépek, de nyilván máshogy szép egy vörös, barna, fekete hajú gyerek, vagy mondjuk egy ázsiai, fekete kisgyerek. De nyilván azt is látom, ha más gyerek ügyesebb az enyémeknél. Szóvá tenni én sem szoktam, pláne nem hasonlítgatni a gyerekeket.
2021. aug. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is szépnek látok más babákat is ismerősi körben, szóval nem hiszem, hogy elvakult vagyok. Remélem legalábbis 😅 viszont én azt úgy sose mondanám ki, hogy "igen az én gyerekem is szép, de a Ferike, na a Ferike egy csoda!"

Ijaj. Sajnáltam az ő gyerekét abban a pillanatban egy kicsit, és kínosan éreztem magam.

2021. aug. 20. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg minden elfogultság nélkül és nem azért, mert az én lányom de az újszülött osztályon ő volt a legszebb baba. Olyan igazi kis tökéletes, pufi arcú hajasbaba. A folyosón tologatva is mindig hallottam a megjegyzéseket, hogy jaj de szép. Azóta kicsit megnyúlott a feje 😅😅😅...a haja is megritkult. Persze én is észreveszem az utcán ha vannak nála "szebb" kislányok de ő is nagyon sok dícséretet kap (akár idegenektől is) 😊. Én büszke vagyok rá és nekem ő a legszebb...akárhogy is néz ki. ❣
2021. aug. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A lànyomhoz hasonlòan szèp gyereket keveset làtok, de ha valaki az, egyszer mondom ès ennyi. De nem hasonlìtgatom őket egymàshoz hangosan. Plusz nem a külsejèt, màst dicsèrek egy babàn.
2021. aug. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!