Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a párja, férje nem jár...

Akinek a párja, férje nem jár a gyerekkel játszótérre vagy úgy sehova, az ezt hogy tudja elfogadni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk én (anya) rühellem a játszótereket, ez van. Nem vagyunk elmászkálósak egyébként sem
2021. aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1. Megértelek. De most nem arra gondoltam, hogy utálja az apa hanem inkább arra, amikor csak az anya hozza-viszi a gyereket állandóan mindenhová és az apa meg otthon marad mert szerinte anya dolga a gyerekkel való séta, játszótér, etc.

Egyébként gyerek előtt én sem voltam elmászkálós de a gyereknek igénye van néha mondjuk arra, hogy elmenjünk olyan helyekre, ahol találkozhat más gyerekekkel, vagy úgy általában a saját házunkon/kertünkön túl is menjünk ki, így aztán evidens, hogy megyünk apával vagy nélküle.

2021. aug. 25. 19:58
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Elhatározás kérdése, mit fogadsz vagy nem fogadsz el. Megbeszélés kérdése, hogy ha ezt Te nem szeretnéd elfogadni, akkor mi legyen.
2021. aug. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Nélkülem nem viszi sehová, hiába mondtam neki, hogy néha jó lenne, ha elmennének ketten a játszótérre vagy valami, amíg én nyugiban kitakarítok, inkább lefoglalja itthon, és azzal segít. Ami tök jó, de azért nem pont ugyanaz. Valamiért fél elvinni, pedig amúgy mindenből rendesen kiveszi a részét és hagytam már őket egyedül, tök jó a kapcsolatuk és úgy egyltalán szuper apa.

Ha esetleg mehetnékem van, kivinném a gyereket világot látni, akkor olyan programot szervezek, amit az apjával közösen is tudunk élvezni. Valami kirándulás, állatkert, mittudomén, ahol esetleg menet közben megállunk játszótéren is, bár ilyenkor mindig azt látom a férjem arcán, hogy szívesebben lenne a fogorvosnál gyökérkezelésen, szóval lehet ez is benne van a dologban.


Mondjuk ha nem vinné el egyáltalán soha és nem is kínálna rá alternatívát arra hivatkozva, hogy az az én dolgom, akkor nagyonnagyon csúnyán összevesznék vele és felhomályosítanám arról, hogy hogy is működnek a dolgok. Így pl pont nem. A gyereknek is érdeke, hogy legyenek közös programjaik az apjával, ami nem korlátozódik a műhelyben bütykölésre, és az anyának is fontos, hogy néha jusson 1-2 óra hetente magára csak úgy, amikor nincs körülötte senki (nekem ez adott, anyósom gyakran elviszi a gyereket, de ha ő nem jönne, bizony határozottan elzavarnám néha a férjem).

2021. aug. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs mama vagy akárki, bárki sajnos. A férjem sokat dolgozik ez tény és gyakran éjszaka, de azért néha jól esne ha a szabadnapjan lenne pár óra szabadidőm. Nem nagy dolgokra gondolok csak mondjuk tényleg egy órara pár hetente amíg nyugodtan lehetek egyedül. Most már azért elég nagy a fiunk ahhoz, hogy néha elmenjenek kettesben ide-oda. (2.5 éves lesz)

Szóval teljesen elhatárolódik és ma összevesztem vele, mert arra nem képes, hogy a holnapi délutánt reszben a gyerekkel töltse amíg én elmegyek a bolcsis szuloire.

2021. aug. 25. 21:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

En azt latom problemanak h az elejetol nem igy volt, igy most mar nem erti h mit akarsz ezzel hisz a "te dolgod".


Nekem az elso ferjem sosem gyerekezett magatol, ha megkertem levitte es en foztem, porszivoztam addig, de magatol soha.


A masodik ferjem meg epp itthon van apasagin 6honapig a kicsivel. Mekkora kulonbseg.


En azt hittem az elso nem kepes ra, igy az o meg a gyerek erdekeben is mindent en csinaltam. Na a masodik felesege bekemenyitett es ugy otthagyta neki es csinalt programokat maganak h ex kenytelen volt beletanulni es lass csodat megy neki, sot megy kettovel es neggyel is, akar ugy is, hogy mind a 4 ott alszik. (Elvaltak, itt 2 gyerek, masodiktol is 2).


Ket dolgot tehetsz most mar, ezt a sajat boromon tanultam meg, vagy csinalod igy tovabb vagy kijelented h ez az o gyereke is es te most elmesz ide oda amoda es oldja meg. Itt a ruha, ott a kaja, ugyes fiu, meg tudja csinalni. Pont. Nem kell kerlelni, meg szabadkozni h neked is szukseged lenne ra stb. Rajuk kell lőcsölni, aztan vagy felno a feladathoz vagy rajossz h ket gyereked van csak az egyiket mar nem kell pelenkazni. En azt latom magam korul h pont az olyan szolgalelkueket hasznaljak ki a ferjeik mint amilyen en voltam v te vagy. Eletben tudjak am ok is tartani a gyereket csak igy mennyivel kenyelmesebb...

2021. aug. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Ezért kell előre beszelni arról, mi hogyan lesz, kinek monát elvárása, mielőtt gyereket vállal.
2021. aug. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Férjed nem szeret játszótére menni ez miért akkora gond ? Az én férjem sem szeret ,inkább otthon pihen én meg szívesen elvitem gyerekeinket mindenfelé akkár egész napra is .ha volt kedve az adott programhoz élünk jött.
2021. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon könnyen, ugyanis majdnem minden másban készségesen segít: pelust cserél, etet, főz, ha valahova kell menni a kicsivel, ő vezet stb.


Azt azonban néhány játszóterezés után kikötötte, hogy az ott jelenlévő degenerált anyukákat a jövőben inkább kerülné, ha lehet. Én könnyebben kijövök másokkal, illetve könnyebben elengedem a hülyeségeiket, így ezt a feladatot leginkább én látom el.

2021. aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igaz konkrét példának a játszóteret mondtam, de tőlem aztán mehet a parkba is vagy Föld körüli pályára is állhatnak a gyerekkel ha hazaérnek vacsorára és életben lesz mindkettő 😅

Szóval, ma mondtam h én jövő hónaptól edzek, ami heti két nap.. Pont. Azt mondta oké.


Amúgy én (és sztem sokan mások is) nem gondoltam volna előre, hogy ezt meg kell beszélni, mert nekem anyám és apám is jött anno a programokra. Aztán apám meghalt.. de ez más tészta. A férjem apja meg a f.szat vakaraszta a tévé előtt ha nem dolgozott és anyósom szakadt meg a 3 gyerekkel. Ő ezt hozta. Remélem sikerült most megbeszélni, mert amúgy a férjem is minden másban segít csak nem is tudom.. néha úgy érzem én is szívesen döglenék a tévé előtt du amíg ő megy el a gyerekkel bringázni és nem fordítva.

2021. aug. 27. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!