Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlős gyerekkel ugye...

Bárányhimlős gyerekkel ugye ki lehet menni sétálni? Nem tömegbe, nem játszótérre.

Figyelt kérdés

És nagyszülőkkel találkozhat? Azt olvastam, náluk meg övsömör lehet a bárányhimlőtől.


Tegnap eset kezdődött, nem lázas. Persze tudom, ettől függetlenül fertőz.


2012. dec. 29. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Most még fertőz , kb.1 hét addig maradjatok otthon , melegbe kell lenni . Mikor már elkezd neki száradni akkor kimehetek mert nem fertőz
2012. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha még most kezdődött akkor egy pár napig nem szabad én úgy olvastam meg a doki is azt mondta hogy mikor már elkezd leszáradni akkor már jobb a helyzet, de előtte nagyon fogékony még más fertőzésekre is és nem hiányzik ilyenkor még egy megfázás mondjuk vagy bármi.

Nekem 2 gyerekem volt bárányhimlős egymás után nemrég és mivel iszonyú aktívak viszont lázuk meg nem volt, csak 1 nap hőemelkedés, ezért már 4.5.-napon vittem ki őket saját kert van mondjuk, nagyszülők pedig nincsenek így erről nem tudok beszámolni, de más emberekhez nem vittem őket vásárolni se meg sehova.

2012. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lányom egy èves volt amikor b.himlõs lett. 5 napig nem mentünk az udvarra. Mondjuk neki 39 fokos lâza volt. Nagyszülõk,rokonok mehetnek,ha átestek a himlõn. Nálunk jöttek,nem volt baj. Jobbulást!
2012. dec. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Melegben kell lennie, ne vidd ki.
2012. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs nagyi akit visszatart az övsömör lehetősége, ha szükségetek van a segítségére. Nálunk a mamákon nem, de a férjemen kijött anno az övsömör. Utóbb kiderült, hogy rajta gyerekkorában nem jött ki sok pötty, ő ezért járt így. És egyébként leginkább ezért is kell bennmaradni a jó meleg szobában, lazán öltöztetve. Ahhoz hogy a pöttyök kijöjjenek, meleg kell, Ilyenkor az a jó, ha minél több pötty kijön, és rendesen átesik rajta. az testének, az arcának nem jó a hideg, Nem szabad ki vinni, Másrészt még ha erősnek tűnik is, azért most legyengül az immunrendszere. Hidd el, ha egy pár napot kibírtok a lakásban, sokkal szebben gyógyul. Ja és nálunk a láz 3. naptól volt. Én akkora zt hittem, hogy beszedtünk valamit pluszba, de mondta a doki, hogy nem, általában még a pötttyök előtt lázasak, mikor még semmi más tünet nincs, csak láz, de teljesen sokszor előfordul ,hogy csak a 3-5. nap között lesz lázas valaki. Jobbulást!
2012. dec. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok!

Igen jól írja az utolsó, az a jó, ha teljesen kijönnek a pöttyök, öltöztesd jó melegen a lakásban. Azt nem írtam, hogy nála tavasszal jött ki a himlő és így sem vittem ki, és a 3. napon volt magas láza. Jobb ha bent maradtok, semmi baja nem lesz ha pár napot nem megy ki, szellőztess gyakran. Én ne engedd, hogy vakarja, mert a lányom picike volt, nem értette így a pociján meg is látszik a nyoma, az egyik pöttynek. Pedig szedettem vele Zyrtec-et.

2012. dec. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!