Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Izabella név- gyakori? Neked...

Izabella név- gyakori? Neked tetszik?

Figyelt kérdés
4 éves a lányom, legalább 10 éve mondtam, hogyha egyszer lányom lesz ezt adom neki. Akkor még ritka volt, egy felnőttet tinit se ismerek ezzel a névvel. De mostmeg már egyre több babánál hallom. Sejtettem hogy így lesz, hogy mire gyerekem lesz nem lesz egyedi a neve :( Ti is sokat halljátok mostanában?
2021. aug. 25. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Sokat hallom.

Én gyerekként is ismertem felnőttet, egy tanáromat hívták így, szegény elég gusztustalan volt, lógott mindig az orrából a f.ka stb… Szentül meg voltam róla győződve, hogy aki ismerte volna őt nem adott volna ilyen nevet a gyerekének, de aztán annyira betört, hogy az egyik iskolatársam szintén ezt a nevet adta. Azóta is csodálkozom.

2021. aug. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Nem.Erőltetett.
2021. aug. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem tetszik nagyon, és egyetlen ismerősömet sem hívják így.
2021. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Régies név. Egyáltalán nem új,vagy egyedi, a 90-es években sokakat neveztek el így.
2021. aug. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egy Izabellat ismerek, o 1 éves.

Nekem 12 éves korom óta tetszett a Hanna (újságban akadtam rá), szóval 19 éve tetszik, akkor még kB senkit sem hívtak így, és nagyon szívesen adnám ezt a nevet a lányomnak.


Mivel külföldön élünk és az itteni formája (Hana) nem tetszik, plusz egy kislányt a családban már így hívnak, így már tárgytalan. De igen, én is "így jártam", hogy a nekem tetsző név hirtelen felkapott lett.

2021. aug. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Sokat nem. A környezetemben egyedül egyik barátnőm kislányát hívják így,ő már 4.osztályos. Ő már kiskorunk óta oda volt ezért a névért.

Nekem nem tetszik. Bella = debella

2021. aug. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Gyakori, de inkább a tizen éveseknél, köszönhetően a Twilightnak.

Amúgy szerintem szép név, de a Bella becézés helyett Izi vagy Iza.

2021. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját korosztályomban (45-50 éves) szintén ismerek Izabellákat.

Én szép névnek tartom. Fejedelmi, hercegnői csengése van számomra.

Szerintem mindig népszerű volt annyira, hogy imitt-amott adták a lánygyerekeknek, de sosem volt annyira felkapva, hogy boldog-boldogtalan azt adta volna, ha lánya születik. És szerintem pont ez az optimális: kortalanul szép, de nincs elkoptatva.

2021. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem tetszik a bella végződés miatt(debella).
2021. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Testvéremet is így hívják, vagány név. Iza jól hangzik...
2021. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!