Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha napi szinten elvernek egy...

Ha napi szinten elvernek egy 2 éves gyereket, de nincs látható bizonyítéka(nem marad nyoma), akkor lehet tenni valamit ellene? Gyámügy foglalkozik vele?

Figyelt kérdés
2021. aug. 31. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem hinném, hogy ha valakit napi szinten vernek annak nincs semmilyen fizikai nyoma. Múlt héten a gyerekem után kaptam, mert majdnem fejre esett és még ma is van a karján egy kék-zöld folt, ahol megragadtam, pedig ez egyetlen alkalom volt.
2021. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Tapasztalatból tudom, hogy még nagyobb korban is marad nyoma a verésnek.
2021. aug. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem marad nyoma akkor nem verik a gyereket. Bakker, én egyszer csaptam a gyerekem hátsó felére, épphogy meglegyintve -Simán röhögött tovább, ergo fájdalma s se volt- de annak is nyoma volt másnap.
2021. szept. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan már. Napi szinten vertek, mégse volt több nyoma mint amit ne lehetett volna kimagyarázni az ebben a korban teljesen normális és gyakori esésekkel. Fel se merült senkiben.

Ha nem az arcàt veri és nem használ "eszközt", nem bukik le.

2021. szept. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Nézd, ha azt érted "napi szintű verésnek", hogy a pelusos hátsójára csapnak - mivel minden másnak nyoma maradna -, elárulom, meg sem érzi. Ettől ez még nem jó nevelési módszer, de nehogy már érdekelje a gyámügyet, a gyereket sem izgatja. Én is csaptam párszor a gyerek pelusára, teljes mértékben hidegen hagyta. Nem is fájt neki.

A komolyabb verésnek meg igenis nyoma van. Ne röhögtesd ki magad a gyámügyön ilyen hülyeségekkel, van ennél fontosabb dolguk is.

2021. szept. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, a fenekét veri el minden nap többször, láttam már, a gyerek ijedten sír, hogy “ne ne ne”, úgyhogy szerintem megérzi. Ha fürdés közben csinál olyat, amit nem szabad, akkor a víz alá nyomja a fejét.
2021. szept. 1. 10:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, nem foglalkoznak vele. És talán nem is baj.

Ismerek egy családot, ahol tényleg napi szinten ütik-vágják a gyerekeket. A szülők sem csinálnak belőle titkot, és a gyerekek is mesélik fűnek-fának. Nem vagyunk túl közeli kapcsolatban, az ovis kislány mégis elcsacsogta nekem, mint a világ legtermészetesebb dolgát, hogy az anyja fakanállal veri. De olyan hangon, mint ahogy normális gyerek azt meséli, hogy tegnap fagyizni voltak.

A szomszédjuk néhány hónapja fel is nyomta őket a családsegítőnél. Azok kimentek, körülnéztek - nem volt semmi látnivaló, normális körülmények között élnek -, berendelték a szülőket meg a nagyobbik, 10 év körüli gyereket, ők is elmondták, hogy minden oké, aztán szakvéleményt kértek az oviból meg a suliból. És hiába nem hiszem, hogy az óvónő erről ne tudna, hiszen ha nekem elmondta a kislány, az óvónőnek is, és hiába az iskola réme már most a nagyfiú, a pedagógusok is azt írták, hogy semmi gond nincs itt senkivel. Úgyhogy az ügyet lezárták, minden folyik tovább, ahogy eddig is.

És tudod mit mondok? Hogy talán nem is baj. Ha lenne ezeknek a családoknak valódi segítség, ha tényleg foglalkoznának velük, szakemberek segítenének a szülőknek is, annak lenne értelme. Abban viszont egyáltalán nem vagyok biztos, hogy ezeknek a gyerekeknek jobb lenne állami gondozásban, további traumákkal. Ez is szörnyű, de ha két rossz közül kell választani, inkább maradjanak a közepesen sz@r családjukban, mint ide-oda hánykolódva a rendszerben.

2021. szept. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha fürdés közben csinál olyat, amit nem szabad, akkor a víz alá nyomja a fejét."


Ezt te honnan tudod?

2021. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én sem szeretném, ha elvennék a gyereket, csak, hogy valaki rájuk szóljon, hogy hagyják már békén szegény kislányt.


#8 Minden verést elmesél az anya, ezt is ő mondta. Akkor is megverte, ha hányt.

2021. szept. 1. 10:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Aha, biztos…
2021. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!