Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire készüljek? Mit vásároljak...

Mire készüljek? Mit vásároljak kezdő anyukaként?

Figyelt kérdés
Még van 8 hetem hátra a szülésig, szeretnén tudni, hogy mik azok a tárgyak amiket be kell szerezni egy újszülött pici babának? Sajnos nincs aki tanácsokkal lásson el és minden tanácsra szügségem van. A pelus meg kis ruhák stb.-n kívül mi az ami elengedhetetlen? Mit vásároljak meg most és mit később?

2021. szept. 2. 18:07
 1/10 anonim válasza:
66%
Cumisüveg, cumi, popsitörlő, popsikenőcs babajáték, hintőpor fürdőkád , babasampon, babafürdő, esetleg babaolaj, hát nem tudom ha még jut valami eszembe irok
2021. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Első tök jól leírta, de az sem baj ha tud valahol aludni a gyerkőc, és egy pelenkázó asztal is kelleni fog.
2021. szept. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Pólya v J vel kell írni 🤣🤣 nm tudom babakocsi babahordozó törölköző babafésű
2021. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a fésű még rá ér, de a törölköző az kell.

A babakocsi még várhat egy picit, de valahogy haza kell majd vinni a kórházból, igy kell egy "Mózes kosár" is.

És egy alapos apuka, aki mindenre figyelve haza visz benneteket.

Mielőtt haza értek, apukának kell egy nagytakarítást (esetleg fertőtlenítést) csinálnia.

Azért neki, mert ő van otthon.

Egyébként, gratulálok.

2021. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a babafészek nagyon bevált az elejétől, azt bárhova letehettük, és tudott benne aludni. Többnyire az első időszakban mellettem az ágyon, így nem kellett félnem, hogy legurul, mert a babafészek magas fala biztonságban tartotta. Jókat szundított benne.

Szőlőmag párnát kaptunk tesóméktól, hasfájás idején lehetett a pocakját melegíteni vele.

Orrszi-porszi jó, ha van, nekünk a kézi egyáltalán nem vált be.

Jó, ha esetleg van otthon egy csomag tápszer tartalékba, ha nem indulna be a tejed az elején, és mondjuk nincs patika/drogéria elérhető időben/távolságra. Ehhez kapcsolódik a babavíz!! 1-2 flakon jó, ha van, jól tud jönni.

Szerintem ilyenekkel érdemes még a fent már említetteken kívül készülni.

Magadra is gondolj, tárazzatok be innivalóból, rágcsából, mikrózható vagy mirelit ételekből. Olyan gyógyszerekből, amit szoptatás alatt is szedhetsz.

2021. szept. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szélcső, ha has fájós lesz jól fog jönni.

Nekem az elején szükségem volt bimbóvédőre, mert csak úgy tudott szopizni. Valamint elektromos mellszívó is nagyon jól jött, mert az első napokban nem tudtam itthon mellre tenni, de hál’ Isten anyatejes maradt és már szépen szopik.


Bimbóvédő krém kórházban nekem nagyon jól jött.


Baba mérleg az elején jó ha van-akár kölcsönzőből.

Légzésfigyelő számomra megnyugvást adott. - ez is szintén kölcsönzőből.


Ha nagyon durván fájna később a hasa-Espumisan csepp, Co-lactase kid csepp- de ezeket mindenképp orvossal egyeztetve!!! De egyik sem vényköteles.

Jó ha van otthon Betadine, lázmérő.

Lázcsillapító kúpot úgy is az orvos írja fel, valamint fürdető és popsi krémet is, valamint a köldökcsonkhoz az alkoholt.

-utóbbi tisztításához lehet venni a dm-ben jó kialakítású babylove-os baba fülpucolót. Potom pénzért.


Esetleg vízhőmérőt az optimális 36-38 fokos fürdővíz megállapításához.

2021. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 20millió lista van a neten, amit ha elolvasol, akkor tök jól magatokra és az igényeitekre tudod szabni, hogy mit veszel meg és mit nem. Aztán, hogy a gyerek mit akar még pluszban, és mit nem, az élesben derül ki. Mert nálunk babahintát és pihenőszéket pl nagyon nem akart, hiába vettem meg, ellenben hordozókendőt meg kellett vennem pluszban, hogy legyen szabad kezem.
2021. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, megírtam egy listát. Irány vásárolni. :)
2021. szept. 3. 15:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez volt a listám:

Babának:


-kb 10 textilpelus

-újszülött pelenka, mi liberot vettunk,libero newborn 1

-kb 2 lepedő a kiságyba

-rácsvédő

-vékony és vastagabb takaró vagy hálózsák

-popsikrém

-fürdető

-szivacs

-popsitörlő

-lázmérő (jó ha van olyan, amivel popsiban lehet lázat mérni)

-bébiőr nem árt

-sterilizáló, de elég használtan v nagyon olcsón, a mikrós nekunk jo volt

-kb 2 cumisuveg és cumi max

-vmi éjjeli fény a szobába

-babakád, állvány neki

-bele tartó vagy olyan szivacs

-köldökápoláshoz alkohol

-vatta

-fültisztító

-babaolaj

-csipesz,olló,fésű,kefe,reszelő

-orrszívó

-hintőpor

-légzésfigyelő

-adamo vagy hasonló hinta

-rezgő vagy hintázó pihenőszék

-kesobb játszőnyeg kb 3 hós korára fogja értékelni

-kiságyra forgó (ezt is kicsit kesobb ertekeli)

-2 kapucnis törölköző

-Pelenkázó kuka, bele zsákok

-szennyeskosár

-baba mosószer és öblítő

-minden ruhadarabból legyen 5 db szerintem minimum

-mi kesztyűt mondjuk nem használtunk

-vízhatlan gumis lepedő

-babamérleg (mi bèreltünk)


Anyának:


- vastag egészségügyi betét

-szoptatós melltartók

-szoptatós hálóingek

-nedves intim törlőkendő

-eldobható bugyi a kórházba az a legjobb

-kézi fejő

-tejtároló zacskó

-melltartó betét

-mellbimbó védő krém (nekem pl nem kellett még használnom)

2021. szept. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Lázmérő, textilpelusok, törölköző, egy-két puha takaró, babának való mosószer,autósülés (van olyan kórház ahol ki se adjàk e nélkül..). Bár nem létszükséglet de kezdő anyukakênt nekem nagy segítsèg volt a pólya. Bátrabban tartottam meg benne az apró nyeklő nyakló babát. Én vettem légzésfigyelőt is

, nekem ez is megnyugtató volt, bâr az én babám koraszülött volt..

Cumisüveg, ha tápszereznél vagy bàrmi miatt pótlás kell

2021. szept. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!