Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaphatok Gyest, ha lemondom a...

Kaphatok Gyest, ha lemondom a Gyed-et? Részletezve lentebb!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom másfél éves volt a múlt héten. Lehet, hogy el tudok helyezkedni két hét múlva. Szeretném megtudni, hogyan kell intézni a továbbiakat. Értem itt ezalatt, hogy hol kell lemondani a GYED-et (munkáltató a kifizetőhely), illetve igényelnem a GYES-t.

Egyáltalán 2 éves kor alatt kérhetem a GYES-t? Meddig? Ugyanúgy 3 éves koráig?


2010. aug. 30. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérheted persze. A tb-ben kell lemondani és a kincstárban kell a gyest igényelni.
2010. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyermeked 3 éves koráig jár a GYES. Ha hamarabb visszamész dolgozni, akkor igényelnek kell a GYEST, emellé kapod még a fizetésedet. A munkáltatód ha kifizetőhely, akkor ott el tudod intézni a lemondást illetve az igénylést!
2010. aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A gyed lemondást a munkáltatódnál kell intézni. (T. Munkáltató! A mai nappal az X. nevű gyerekemre való tekintettel kapott gyedet lemondom.) A gyest viszont a kincstárnál kell intézni, csatolni kell a gyed lemondó levelet és másnapi dátumtól kérjed a gyes folyósítást. Viszont azt érdemes végiggondolnod, hogy ha beteg lesz a gyerek (vagy te), te leszel-e otthon táppénzen? Ha igen, akkor célszerűbb inkább apának megigényelni a gyest, így a táppénz és a gyes nem fog összeakadni.

2010. aug. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha dolgozik az anyuka, akkor saját jogon a gyes mellett is jár neki a táppénz, a ledolgozott idő függvényében, így nem akad össze a gyessel.
2010. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"a ledolgozott idő függvényében" - erre értettem, hogy összeakad, mert én úgy tudom, hogy ilyen esetben csak annyi napig jár táppénz, amennyi napot előtte dolgozott, vagy rosszul tudom?
2010. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De igen, jól tudod, viszont mellette a betegszabadság is jár, vagyis ha a gyerek nem beteg 21 napnál tovább, akkor nincs gond. A táppénz csak a 22. naptól indul:) Vagyis elég valószínűtlen, az összeakadás, de végül is sarkított esetben minden lehetséges, igazad van:)
2010. aug. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!