Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi most a teendő? Bérpótló...

Mi most a teendő? Bérpótló juttatásban részesülök, és közben kismama lettem. Jelenleg nem vagyok kiközvetítve munkára, de bármikor behívhatnak. Ha lemondom a bpj-t, kapok helyette valami más juttatást?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években a diploma ellenére csak közmunka keretein belül tudtam elhelyezkedni. Várhatóan szeptemberben ismét általános suliba kerülök tanítani, de terhesen már nem merném bevállalni az alsós rosszcsontokat.

Megtagadhatom így a közmunkát? Mit tegyek?

Minden választ köszönök!


2011. júl. 28. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha orvosi papírral tudod bizonyítani hogy kismama vagy akkor biztosan megtagadhatod de szerintem ha bemész az önkormányzatba ott biztosan megmondják hogy mi a teendő ilyenkor
2011. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt tudja valaki, hogy a bpj helyett kaphatok-e valami más juttatást, ha ez megszűnik?
2011. júl. 29. 14:24
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
szerintem ezt a munkaügyi hivatalban tudnák megmondani,annyit változott mostanában ez az egész...
2011. aug. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Én is bérpótló juttatást kapok, méhozzá aktív korúak ellátását. Ugye ezeknek az embereknek kötelezően vállalni kell a közmunkát, kivéve ha már idősek, betegek illetve terhesek. Terhesként nem küldhetnek el közmunkára! Én havi 25 ezret kapok körülbelül és ez mellett más rendszeres juttatás nem jár nekem, kivéve a lakásfenntartási támogatást és ugye 1 évben 3* lehet igénybe venni átmeneti segélyt. Amint megszületik a baba le kell mondani a bérpótló juttatást, mert onnantól kezdve gyes fog járni és a kettőt nem kaphatod egyszerre.

Ahhoz hogy bizonyítsd a terhességet a kiskönyvet kell bemutatnod.

2011. aug. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok!
2011. aug. 2. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!