Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak az ilyen anyóssa...

Mit csináljak az ilyen anyóssal? Mással is volt ilyen? Mit csináljak ilyen helyzetben hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

Én is szeretnék babázni de el jött hozzánk faluról, itt van 2 hete és itt akar maradni egész hónapban,tán hosszabb időre , úgy tesz mint egy szuper mami, állandóan a gyereket falja nyalja alig van időm a gyerekkel foglalkozni. Mindig megmondja mit hogy kell csinálnom.

Ami fontos hogy nem akarom megbántani mert a férjem anyja.

Régebben mikor meglátogatott minket, ugyanez volt, állandóan pörgött forgott a házban, takarított, a férjem meg azt hitte én hagyom, hogy ő takarítson és én meg nem csinálok semmit. Pedig egyáltalán nem így volt hanem direkt magától direkt pörgött forgott.



2021. szept. 10. 08:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt miért nem a férjeddel beszéled meg? Elmondanám ezt a problémát neki, és hogy szóljon az anyjára / küldje haza ha nem bír magával. A fiával más a kapcsolat, de bárhogy hoznád ezt fel, valószínű sértődés lenne a vége.
2021. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát megszületett a baba, (újszülött?) és anyós ott lábatlankodik, ment segíteni a pici babához vagy már idősebb gyermekről van szó?


Ha megsértődik azon, hogy meghúzod a határokat, akkor így járt. Van olyan meny aki ennek örül, mármint ha elmegy takarít, unokazik stb, de van (mint pl én is), aki nem szereti ha más takarít helyette a lakásban. Ez van. Ha anyosnak nem mered, akkor mond a férjednek. Mond el neki hogy zavar hogy tesz vesz csak úgy, állítsa le.

2021. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
te *
2021. szept. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen mond meg anyósodnak: örülsz, hogy itt van, de ő ebben a házban csak vendég.

Szívesen fogadod ha segíteni akar. De azt nem ha kioktat.

Különben is nektek most kellene családdá kovácsolódni, ismerkedni nem pedig egy anyóst pesztrálni.

2021. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Derjaderja ***** válasza:
100%
Együttérzek Veled, nem tudok okosat, csak megtámogatlak benne, hogy jogod van ahhoz, hogy az otthonodban a saját határaidat megtarthasd minden értelemben.
2021. szept. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Konfliktus nélkül nem fog menni, ezt engedd el. Ha megsértődik, az az ő baja.
2021. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Téged érdekel, hogy megsértődik. Te tekintettel vagy a lelkivilágára. Ő nem a tiédre. Szerinted ez fair? Nem csak anyós-meny vagytok ám, hanem egyenrangú két felnőtt nő. Az anyós-meny viszony nem foglal magában alá-fölérendeltséget, csupán rokoni viszony.
2021. szept. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Én kivágnám, mint macskát.... ha nem érti meg, hogy az én gyerekem, én rendezem, stb
2021. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám volt ilyen. A finom célzásokból nem értett, így egyre közvetlenebbül kellett neki mondanom, mígnem megsértődött. :( De nagyon kellemetlen volt, hogy olyan volt, mintha ő lenne az anya, én meg egy kívülálló.
2021. szept. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú de gáz szitu.

Nem is értem. Nálam is volt anyum 3 napot, aztán anyósom 3matsegíteni, de sosem a baba ellátásában, inkább házimunkával segédkeztek.

Szerintem is mond el a férjednek és a férjed beszéljen az anyjával.

2021. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!