Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha beteg...

Mit tegyek, hogyha beteg vagyok, de anyámék mindig kiakadnak, hogyha itthon maradok?

Figyelt kérdés

Fáj a torkom, és köhögök. Nem csúnyán, de gyakran és ma este is harmadjára keltem fel, mert köhögnöm kellett. Anyámék valahogy ezt mindig lesz.rják, szedjek gyógyszert és takarodjak iskolába.

De nem értik meg, hogy engem fognak leszidni meg kvázi leprásnak kezelni, mert koronavírus van, és ciki órán köhögni. De itt jön a bibi: nem hívhatom fel a háziorvost, nem kérhetek időpontot, mert még kiskorú vagyok, és bevezette azt a háziorvos, hogy csak szülő kérhet időpontot. Mit tegyek?


2021. szept. 13. 02:56
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Bemész a suliba, az ajtóból visszafordulsz,.mondván, hogy hazaküldtek a tanárok, mert beteg gyerek nem mehet iskolába.
2021. szept. 13. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nyugi! - ha az órákat zavarja az iskolában a köhögésed, úgyis hazaküldenek.

Iskolaorvostok van? - hozzá nem kell szülő.

.

Ha szüleid nem visznek dokihoz és "csak úgy" otthon maradsz, ki fogja napodat igazolni?

2021. szept. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elmész valahova ahol lehet aludni/pihenni.
2021. szept. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon ráfizetsz te is és szüleid is, ha igazolás nélkül otthon maradsz!

Ha anyádék nem igazolják hiányzásod, egyrészt sokba kerülhet a büntetés, másrészt akár a gyámügy beavatkozása sem kizárt.

Gondolom, egyik sem hiányzik!

Az iskola neked munkahely, egy unkahelyen sem megtűrt, hogy valaki csak akkor jelenjen meg, amikor kedve van, szakember (jelen esetedben orvos) igazolása nélkül otthon maradjon.

Ha a sok igazolatlan hiányzásod miatt osztályismétlésre buktatnak, az neked sem lesz jó.

2021. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én úgy értettem, hogy menjen haza iskolából, mondva, hogy hazaküldték. Akkor kénytelenek lesznek a szülei orvoshoz vinni. Vagyis lesz igazolása és kaphat gyógyszert.

2021. szept. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!