Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki 2./többedik gyermek...

Aki 2./többedik gyermek születése után igénybe tudta venni az ingatlan hitel csökkentő támogatást, annak mennyire ment gördülékenyen?

Figyelt kérdés

Nekünk úton van a 2. baba, és tavaly óta fizetjük az ingatlan hitelt. Érdekelne, aki igénybe vette ezt a lehetőséget, annak mennyire ment gyorsan, gördülékenyen az ügyintézés?


Köszönöm!



2021. szept. 13. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én e- papíron beadtam a kérvényt. Csatoltam mindent, ami fel van sorolva az utolsó oldalon. Kb 20 nap volt az elbírálás. Onnantól pedig az 5. munkanap történt a betörlesztés.
2021. szept. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi hagyományosan,papír alapon adtuk be.Előre összeszedtem mindent,sőt amit kellett itthon előre lefénymásoltam,az ügyintéző átnézte,átvette. Ezután nekünk is kb 20-25 nap volt az elbírálás,(90 napjuk van rá amúgy)és 3munkanap alatt beletörlesztettek.A bank jóval később értesített amúgy,de netbankon is láttuk,meg kaptunk emailt is,hogy elindították a folyamatot.
2021. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A banki oldalról milyen opciók vannak? Mi a havi törlesztőt csökkentenénk, nem a futamidőt. Ezt külön kell jelölni, vagy automatikusan egyik/másik lesz? Bocsi, még nem néztem át a nyontatványokat.

2021. szept. 13. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak a törlesztőt lehet csökkenteni. Ez előtörlesztés.A futamidő stb,nem változik,nem történik szerződés módosítás.
2021. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szuper, nagyon szépen köszönöm!
2021. szept. 13. 20:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Össze szedtem minden iratot már az elején,mi kormányablaknàl inteztuk.

Hiánypótlást kértek mert az ügyintéző nem fenymàsolta le a gyerek személyi igazolványàt.

Rá egy hónapra jött a levél hogy elfogadtàk így nincs már hitel a házra.

2021. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!