Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csok-kal terhelt ingatlan...

Csok-kal terhelt ingatlan mint állandó lakcím mellé másik településen bejelentett ideiglenes lakcím?

Figyelt kérdés

Bölcsi miatt lenne szükségem a szomszéd településen egy ideiglenes lakcímre, ami meg is lenne, a barátnőm bejelentene minket (engem, az anyát és a bölcsibe készülő kislányomat). A házunkra igénybe vettük a csokot, az állandó lakcímünk maradna természetesen ott.

Csokban jártas szülők, szerintetek lehetővé teszik ezt a Csok szabályai?

Köszönöm.


2021. febr. 24. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos életvitelszerűen ott kell laknod 10 évig!


[link]


De itt elég "érdekes" a leírás....


"Tartózkodási hely megjelölése

Olvasóink által egyik leggyakrabban feltett kérdés e témakörben az, hogy megsértik-e a bentlakási kötelezettséget azzal, ha óvodai, iskolai beiratkozás miatt átmeneti időre a támogatott ingatlantól eltérő lakóhelyre jelentkeznek be.


Utánajárva e kérdésnek azt az információt kaptuk az illetékes minisztériumtól, hogy nem minősül a támogatott lakásban megvalósuló életvitelszerű bentlakási és lakóhely létesítési kötelezettség megszegésének – vagyis nem vonja maga után a támogatás visszafizetését -, ha a támogatott személy és a gyermek továbbra is életvitelszerűen és állandó lakóhelyként a támogatott lakásban él és az óvóda-, illetve iskolaválasztással érintett ingatlanban átmeneti időre legfeljebb csak tartózkodási helyet létesít. Tartózkodási hely bejelentésére más ingatlanban tehát ilyen módon van lehetőség, de állandó lakóhely a 10 év alatt kizárólag a támogatott lakóingatlan lehet.


A bentlakási kötelezettség teljesítésének ellenőrzése a területileg illetékes járási hivatal hatásköre. Az ellenőrzés lakcímkártya bemutatásával és helyszíni szemlével történik. A támogatott személynek és gyermekének tehát egy óvódai átjelentkezés esetén is ténylegesen a célingatlanban kell laknia az esetleges ellenőrzés idején is ahhoz, hogy ne szegje meg a bentlakási kötelezettéget."

2021. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem lehet.

Ezért nem kéne eszetlenül a "csókot" felvenni.

2021. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 1-es, én is azt az infót kaptam, hogy ideiglenes be lehet jelentkezni más címre, ha az állandó lakcím továbbra is a csokkal terhelt ingatlanban van.


Kedves 2-es,nem eszetlenül vettük föl, nagyon is körbejártuk a témát, most sem döntenénk máshogyan. Ha a Csok nem engedi a szomszéd településre történő bejelentkezést, megy magánbölcsibe a kislányunk. Ne aggódj, van rá pénzünk.

2021. febr. 24. 21:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond.
2021. febr. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi úgy intéztük, hogy amíg beírattuk addig átjelentettük a gyereket, majd utána vissza. Ennyi.
2021. febr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5: szerintem pontosan erre a megoldásra céloz a linkelt minisztériumi leírás...

Amúgy vicces, hogy pont egy hatóság ad ajánlást kiskapura... :)))

2021. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös! Ez időrendben hogy történt? Tehát először átjelentkeztetek, aztán gyors beiratkozás, majd visszajelentkezés?

Ezen gondolkodom én is, csak azt nem tudom, nem jelent-e problémát a bölcsiben, ha utána visszajelentkezünk.

A vezető azt mondta, folyamatos felvétel van náluk, döntés viszont csak valamikor júniusban lesz, hogy felvették-e. Tehát ha most márciusban beíratom, a beiratkozás idejére átjelentkezem ideiglenesen, és egészen júniusig az eredményig ottani ideiglenes lakcímmel kell rendelkeznem. Vagy a beiratkozás után azonnal visszajelentkezhetek, nehogy megbüntessenek?

Köszi, ha válaszolsz.

2021. febr. 25. 23:04
 8/10 anonim ***** válasza:
5# vagyok. Nálunk suli miatt kellett, így nem tudom hogy ez teljesen ugyanaz e, de itt az volt, hogy átjelentettük a férjem fiát, beiratkozott áprilisban asszem, és pár hétre rá vissza. Szeptemberben meg már senki nem kérte a lakcímkártyát. Én azt gondolom, hogy ha már megvolt a beiratkozás, akkor nem kell a lakcímkártya. Az meg, hogy hol laktok édes mindegy. Azt a gyereket se teszik ki a körzetes intézményből, aki egy idő után elköltözik a körzetből.
2021. febr. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves 5-ös válaszoló.
2021. febr. 26. 23:25
 10/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Sikerült megoldani a bölcsi kérdést tartózkodási hely létesítésével?

Köszönöm, ha válaszolsz

2022. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!