Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondtak nálatok, kell...

Mit mondtak nálatok, kell húzogatni a kisfatok kukacát, hogy ne legyen fitymaszűkületes?

Figyelt kérdés

Nekünk a kórházban, a védőnőnk és a gyerekorvos is azt mondták, hogy ne húzogassuk.

Az orvosunk mondta 1 évesen, hogy szűkülete van, de másfél éves koráig nem foglalkozik vele. Új helyre költöztünk, itt a védőnő azt mondta, hogy bizony, kellett volna húzogatni. Az orvos még nem tudja, de azt mondta a védőnő, hogy valószínűleg felrántja neki. Most másfél éves. Mérges vagyok.



2021. szept. 13. 18:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%

A felrántást lehet megelőzni azzal, hogy rendszeresen tornáztatják a szülők fürdetéskor.

14-15 éves korig nincs vele baj?

Hogyne lenne! A fiaimnak pelenkás koruk óta van reggeli merevedése. Gondoljatok bele, milyen lehet fitymaszűkülettel.

2021. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó és hogy oldódott meg?
2021. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
3%

11

Az a legkevesebb inkább az a gond hogy attól mert nem tudja hátrahúzni még a baktériumok termelődnek és pár havonta begyullad ami nagyon fájdalmas.

2021. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
9%
23 éve még kellett és bevált, így most is húzogattam nem tökéletes, de kis rész van csak letapadva.
2021. szept. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
37%
Egyet értek az utolsóval
2021. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%

Azt mondta mindenki, hogy csak addig szabad, amíg magától megy, úgy kell tisztítani, erre úgy felhúzta neki a mi orvosunk, mint még sosem volt... Összébb is szűkült neki pár nap alatt, mivel ha csak hozzáértem a fütyijéhez ordított. Elvittem egy másik orvoshoz akit a rokonunk agyon dícsért, hogy mennyire fütyibarát, erre ugyanazt csinálta... Szóval a fene se' tudja, hogy most akkor mi a bánatot kellett volna csinálni!

A saját orvosunk azt mondta, hogy 3 éves korára teljesen lehúzhatónak kell lennie a fitymának, 1,5 éves volt a fiam amikor azt mondta, hogy fél időnél vagyunk, de nem tartunk a felénél... 3 évesen ugyanott tartott, azt mondta, hogy nézünk egy időpontot és "megcsinálja" neki. Sikeresen megúszta, aztán 5 évesen ismét elhangzott ez, akkor azt mondta, hogy 3 hónapot kapunk hogy megoldjam, aztán ő fogja... Ez volt februárban, ugyanott tartunk, mint 1,5 éves korában, én meg rettegek, hogy mikor kell elvinnem orvoshoz...

Kórházban gyerekosztályon dolgozó meg azt mondta, hogy tini korig nem kell vele foglalkozni 🤷‍♀️

(neki le van tapadva)

2021. szept. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%

11 vagyok.

Természetesen egy fertőzés sokkal rosszabb, de ha tiszta kézzel ér hozzá, nem valószínű h lesz fertőzés.

A tornáztatás nem olyan drasztikus, mint a felrántás. Kellemetlen ha egy picivel jobban felhúzza a szülő, de nem jár hegesedéssel. Természetes, ha felrántják, többet nem engedi és csak ront a helyzeten. Jobban letapad, mint előtte.

Nekünk 3 éves korára egyiknek sem volt letapadva a rendszeres tornáztatás miatt, pedig a nagy fiam úgy született, hogy pisilni alig tudott.

2021. szept. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs gyulladàs, ès sugàrban jön a vizelet, akkor kamaszkorig nem kell beavatkozni. Amennyire tudja a gyerek hùzza fel magànak fürdèsnèl. Ha letapadàs van, az èlattani, majd mùlik. Ha szűkület van, azt ràngatàssal nem lehet megelőzni, de mìg nem okoz problèmàt, addig nyugodtan lehet vàrni, mert van, akinek magàtòl enyhül
2021. szept. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
74%
Dr. Novák Hunor fütyi kisokosát érdemes beszerezni. Több esete van ahol már műteni akartak, de tornáztatással teljesen megoldódott a probléma.
2021. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
64%

A fiamnak (októberben lesz 4 éves) nagyon durva szűkülete volt. Folyton begyulladt a kukija, csak épp egy pici luk volta hol a pisi kijött, de közben a bőr lufisodott. Januárban kiîrták sürgős műtétre, szeptember 2-án műtötték volna (covid meg ilyesmik). Nyáron találkoztam egy régi ismerőssel aki reményt adott. Hasonló cipőben jártak, végül hagyták a helyi kórházat és egy neves urulógushoz vitték a gyereket. Krémmel megoldódott a dolog.

Utána jártam, beszereztem a megfelelő cseppeket, krémet és 1 hónap alatt eljutottunk az élettani letapadásig, tökéletes állapotban van a kukija.

Mindenképp érdemes megpróbálni az olajokat, krémeket.

2021. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!