Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használt vagy új ruhát vesztek...

Használt vagy új ruhát vesztek a kicsiknek?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves és egy 9 éves kisfiam.

Múlthéten vásárolni voltam a barátnőmmel és szerinte két gyerekre az őszi ruha összesen 80.000 Ft-ért nagyon drága. Ő a használtruha párti. Én is kaptam egy csomót a kicsire de azért új is kell. A nagynak meg csak új ruhákat szoktam venni.

Ti használtruhát adtok a gyerekekre vagy újat?


2021. szept. 15. 09:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megszületett, kaptunk családon belül ruhákat. A 90%-a használhatatlan volt. Egy évben kb 1x veszek használt ruhát, abból is tudom, hogy melyik márka az, amelyik használtan is szép szokott lenni. De ezt leszámítva újat veszünk, és tényleg hasonló összegeket költünk el ilyenkor.
2021. szept. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Újat.Kicsire főleg,az az 1000ft/db a bodykért például nem sok,használtan se lenne olcsóbb.

De volt,hogy elhaladtam egy használt ruhás előtt és láttam olyat kiakasztva ami épp jó volt a fiamra,úgyhogy azt is bementem megvenni.Overál volt,talán 700ft-ba vettem meg.

A H&M-be is vettem neki köztes overált az volt 12.000 (jó,volt olcsóbb is,de akkor is macinak akartam öltöztetni.)


Kaptunk is ruhákat,amik tetszettek vagy jó állapotban voltak függetlenül attól,hogy használt volt-e vagy új ráadtam.


Én azt mondom,hogy ha van olyan amit használtan meg tudsz venni,és szívesen ráadnád/felvenné a gyerkőc is akkor semmi akadálya a használtnak.Nyílván senki nem a lyukas,koszos,foltosat fogja odaadni/megvenni.


De,néha kell az új is.Az a 80.000 2 gyerekre szerintem nem sok.

Cipő,nadrág,póló/hosszuújjú/body,egy kis köztes kabátka és ott vagy,hogy egy gyerekre elment több is mint 40.000.


Én a fiamra már most nem adok pl olcsó cipőt.Én pontosan tudom mi az ára az olcsó vackoknak,olyan lúdtalpam lett gyerekként a kínai vackoktól,hogy a mai napig nyögöm a vele járó gerincferdülésem.

Kapásból 10.000-15.000 gyerekenként a lábbeli.


Kabát se olcsó,azt végül is használtan is lehet jót venni,nem mindenki cigizik és tart állatot a lakásban,kifejezetten olyantól jó megvenni a szépen és tisztán tartott ruházatot.De a kabát is biztos,hogy van 10.000 függetlenül attól,hogy milyen korú gyerekre kell.

2021. szept. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kaptunk használtan rokonoktól és vettünk újakat is. A használtakat otthon adtam rá, az újakat az utcára, orvoshoz, védőnőhöz plusz ha jött valaki látogatni.

Most másfél éves, elvétve még kapunk rokonoktól, azokat is otthonra adom rá, de jobban szeretek neki újakat venni, amik nekem tetszenek.

2021. szept. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Is is. Mi csak új ruhákat szoktunk venni a gyerekeknek. Egy fiam és egy lányom van úgyhogy az egymástól öröklés nem igazán játszik. Anyósom viszont nagy turis, ő turis ruhákat szokott venni a gyerekeknek, de ő is csak a tényleg szép állapotút hozza el, ki fertőtlenítve szokta ide adni, nem látom akadályát rájuk adni. Tényleg vannak szépek vannak de sokszor én azt tapasztalom hogy majdnem ugyan ott van árban. így inkább én mehveszem az újat.

Egyébként egy egy garnitúra őszi ruha 80 ezerért nem akkora egetverő összeg, meg én úgy vagyok vele, ha már szültem, nem rajta fogok spórolni. Inkább magamon.

2021. szept. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Az én babám még 1 éves sincs, új ruhája annyi van, amit ajándékba hoztak, minden más turis. Illetve, most vettem neki pár zoknit újonnan, mert azt nem találtam. De mi szeretünk turizni, magunk is javarészt onnan öltözködünk a férjemmel.


Természetesen, ha valami feltétlenül kell és nem találunk használtan, akkor megvesszük újonnan és nyilván a gyereknek is még fogjuk venni, ha kell, de kisgyerekekre még rengeteg a ruha.



"az az 1000ft/db a bodykért például nem sok,használtan se lenne olcsóbb."


Ezt mondjuk nem értem, mi 2-300 forintért vesszük mindenféle baba ruha darabját, hol kerül ezer forintba? Max. valami speckó angol turiban tudom elképzelni.

2021. szept. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Hát,ha neked a C&A és a H&M is speckó angol turi,akkor igen,ott annyi.(nem,az is egy ruha bolt.a baba ruháik kifejezetten jók)

De itt lent a sarkon a Panda baba boltban is annyi.

Nyílván a Brendon 5-6 ezerért ad még egy sima pólót is,de az a bolt alapvetően drágább mint a legtöbb.Mert nagyobb neve van.:)


Van aki Pepco vagy Kikben vásárol,én azt nem szeretem,de ott is kifejezetten olcsó minden és az sem turkáló.

2021. szept. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
6-os, a turis bodyra mondtam, hogy el sem tudom képzelni, hol kerül ezer forintba.
2021. szept. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

"nem rajta fogok spórolni."


Felejtsük már el ezt a hülyeséget, hogy aki használtan vesz ruhát, az a gyereken spórol.


Most ilyen alapon, az is a gyereken spórol, aki nem biogyümölccsel eteti, nem veszi meg neki a drágább hidegen sajtolt napraforgóolajat vagy olívaolajat, hanem a sima hidrogénezettet adja, az is rajta spórol, aki vegyszeres tusfürdőkkel fürdeni a drágább mindenmentes helyett, meg Silannal mossa a ruháit a drágább öko-mosószerek helyett és így tovább.

2021. szept. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Vegyesen. Sok mindent kaptunk, az elején kicsinek semmi ruhát nem vettünk, annyit kaptunk és még így sem hordott mindent.


Most egy éves, inkább újat veszünk, mert a használtakat közel új árban adják, amit nem, az meg rossz minőségű és állapotú. Amúgy biztos ki lehet fogni jót is.

2021. szept. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Amìg talàltam megfelelő ruhàt hasznàltan, addig azt vettem. Mostanàban a környèkünkön megszokottòl eltèrő a stílusa, ùgyhogy ùjat veszünk.
2021. szept. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!