Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen értéket közvetítenek a...

Milyen értéket közvetítenek a YouTube anyukák?

Figyelt kérdés
Név nélkül, csak körülírva, különben töröltetik ezt is. Szerintetek milyen értéket közvetítenek vagy éppen nem közvetítenek a YouTubeon a nem ősanya típusú vloggerek? Sokuk esetében nem tudok rájönni mi a csatorna lényege, miről szól, mert a magamutogatáson kívül semmi hasznos vagy értékes információ nem hangzik el. Károsak lehetnek ezek a videók akár a saját családjukra is? Miért nézitek meg ti is ezeket a videókat? Bohócok mindig is szórakoztatóak voltak, nekem remek háttérzaj a házimunka mellé, szeretek megdöbbenni az emberi butaságon, másrészt viszont szánalmas, hogy némelyiknek nincs senki hozzátartozója aki megmondaná nekik, hogy hülyét csinálnak magukból. Érdekel a véleményetek, a ti szemszögetekből.

2021. szept. 15. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

Semmilyet. Akinek ennyi ideje van ilyen böszmeségekre, jóformán nem is jut ideje gyereket nevelni.

Nekem meg ne ossza az észt egyik se, tudom mit kell csinálni, nem vagyok hülye.

2021. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Pont erre való, ha kiakarod kapcsolni az agyad, akkor hallgasd a fasságot.
2021. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Nekem jó volt inspirálódni.


Mielőtt terhes lettem, még csak kisbaba sem volt a kezemben, nem voltak anyuka ismerősem/barátnőim. Fogalmam sem volt az egész "gyerekvállalás" témáról. Itt az oldalon meg elég vegyes a felhozatal, pl. sokak szerint még a pelenkázó is felesleges, mert "pelenkázd a földön, vagy az ágyatokon", a pelenkakuka egyenesen flancolás, szóval itt azért érződik, hogy a többség örül, ha hónap végén jut rendesen ételre és nem azon fognak gondolkozni, hogy az új Cybex babakocsit rosegold, vagy ezüst vázzal vegyék meg.


Nyilván szelektálni kell az információkat, nem kötelező mindent és mindenkit nézni. Én örültem, hogy láthattam kb milyen kisbabával egy nap, vagy ha nézhettem a hozzátáplálásról videót stb.

Van, aki tényleg csak "magamutogat", de pl. Tücsiéknél látszik, hogy rengeteget van foglalkozva a kislánnyal... Én amúgy inkább külföldi youtubereket nézek ilyen témában (is). Valahogy ott ez sokkal természetesebb, a kommenteknél sem az van, hogy miből telik nektek erre, vagy arra, nem megy a mocskolódás. Csak Magyarországon ekkora varázslat ez az insta/youtube lét, sokan el sem tudják képzelni, hogy ezek az emberek 1-1 poszttal, vagy videóval mennyit keresnek.

2021. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Miss Endzsi ***** válasza:
87%
Hobbinak használják, ne gyöpösedjenek be. Mindig gondolkodniuk kell, mi legyen a következő mutatvány, muszáj igy frissnek, fittnek maradni, produktivnak, ez viszi őket előre.
2021. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Arról a Tücsiről beszélünk, aki a gyerek büdös pelenkájából tiktok videót csinált a likeokért?
2021. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha kérhetem akkor tényleg név nélkül! T.-t én is néztem egy ideig, de mikor ő is telenyomta reklámokkal minden videóját akkor már háttér zajnak sem volt jó
2021. szept. 15. 11:53
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Én soha nem néztem ilyeneket. Szerintem nagyon tévút hogy már az ember életmódja is egy termék és eladjak. Ráadásul itt a kommentekben is előjön, hogy egy reszben a gyerekkel kapcsolatos fogyasztás a téma (babakocsi meg pelenkázó), a fogyasztói kapacitás meg maga az ember, olyat hallgatok hatterzajnak is amihez több közöm van mint ezek.
2021. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Sosem húznék hasznot a gyerekemből, meg tenném közszemlére az életünket. Aki erre kíváncsi, az se lehet agyban ép.
2021. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nagyon gagyik, amik semmilyen értéket nem képviselnek számomra és vannak szerintem jók is, amik a friss anyukáknak informatívak lehetnek. Nyilván akinek már van 3 gyereke, annak nem tud újat mondani, de nekem így szintén gyerekmentes környezetben igen.

Az is tény, hogy mondjuk én sosem vennék/tennék meg valamit azért, mert xy egyszemélyben azt ajánlja (nyilván sokszor a szponzoráltság miatt). Ha megnéztem 25 ilyen videot és abból 20 ajánlja, akkor már esetleg, de még akkor is végignézem a leírásban az összes szponzort, mert ha mindenkit ők támogatnak, akkor az gyanús. :D

Ami sok embernél nem tetszik az nekem pont a rongyrázás, főleg ha azt az illető nem is tudja helyén kezelni. Semmi bajom azzal, ha valaki tele van márkás cuccokkal, amíg nincs az arcomba dörgölve, hogy CSAK EZ A JÓ!

Amúgy valahol jó látni a normálisabbaknál, hogy hogy nevelik a gyereküket, egy-egy dolgot el is lehet lesni, elmer indulni az ember babával nyaralni, mert látja, hogy máshol is működik, jön egy-egy új program ötlet. Szóval akár hasznos is lehet.

2021. szept. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs egy gyerekes közeli ismerősöm se, és találtam olyan videókat, ahol volt szó arról, hogy kórházi táskába mi miért jó pluszban. Nyilván nem azoké érdekelt, aki külön kiemelte a szponzor cég smink termékeit, hanem aki említette, hogy hajat mosni nem feltétlenül lesz energiád és a száraz sampon nem kötelező, de praktikus (márka megnevezés nélkül). Na most ezekkel nekem semmi bajom, egyszer megnézem, elraktározom a hasznosabb tanácsokat, és kész. Mivelhogy nem kötelező nézni, nem látom be miért baj, ha kezdő anyák próbálnak ötletet meríteni 1-1 normálisabb YouTube videóból.
2021. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!