Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Visszamenjek?

Mi a véleményetek? Visszamenjek?

Figyelt kérdés

Jövő héten kezdené a kisfiam a bölcsit és én is mennék vissza dolgozni, viszont kedden teszteltem pozítivat. Régóta tervben volt már a kistesó.

Anyukám rögtön kérdezte, hogy akkor ugye vissza az egész és nem megyek vissza dolgozni, hanem otthon maradok a naggyal? Meg hogy ne vegyük el mástól a helyet a bölcsiben. Szerintem és férjem szerint is maradjon az eredeti felállás. A fiunk 2,5 éves szóval már nem olyan pici, én pedig végigdolgoznám a terhességemet, mint ahogy a naggyal is. A kicsi nagyjából május 22-e körül születne, tehát a nagy végig járna 1 évet, aztán már úgy is nyári zárás lesz.

Nem akarok hülyét csinálni a bölcsiből és a munkahelyemből sem. Voltunk már pár nap beszokáson a bölcsiben és a munkahelyem is vár hétfőtől. A munkahelyemen tudják, hogy tervezzük a kistesót, nem lesz nekik meglepetés.

Ti mit gondoltok?


2021. szept. 16. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát ha te dolgozni szeretnél, akkor mi a kérdés?

A gyereknek sem hiszem, hogy árt, ha kicsit szocializálódik a bölcsiben...

2021. szept. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
szerintem megválaszoltad a kérdésedet, én visszamennék, a nagy meg hadd menjen bölcsibe, ebben a korban már jól jön a kortárs társaság, neked meg jót tesz, ha a két gyes között szellemileg is aktív vagy
2021. szept. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Azt csináld, amit te és a férjed jónak gondoltok. A többi rokon véleménye nem mérvadó.
2021. szept. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Én visszamentem és rá következő héten teszteltem pozitívat. Szerintem ez nem sokkal másabb helyzet. Én nem fogok most emiatt mindent sztornózni, és ha te szeretnél dolgozni meg a férjed is egyetért veled, akkor szerintem te se tedd. A nagyobb gyerekednek sem árt a bölcsi, ahogy neked sem árt egy kis "pihenő" két babázás között.
2021. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
A gyereknek 2,5 évesen szüksége van a bölcsire, neked pedig ennyi idő után a munkára. Ha ezt akarod és ez kivitelezhető szerintem ne foglalkozz azzal ki mit okoskodik bele.
2021. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Életem egyik LEGROSSZABB döntése volt nem beadni a "nagyot" a bölcsibe hanem bedőlni annak, hogy "a gyereknek az anyja mellett a legjobb 3 éves korig"

Ez egy bullshit.


Vannak gyerekek akiknek igen és vannak akiknek nem az a legjobb. Mindenkinek más a legjobb, az a biztos.


Csomóan mondták nekem is ezeket a bűntudatkeltő kijelentéseket, hogy:

"ne add be, mert majd hanyagolva érzi magát",

"úgy érzi lepasszoltad a kisteso miatt" stb.


En meg jól elhittem, hogy attól leszek megahiperszuperanya, hogy lenyomok egy veszélyeztetett terhességet egy 40fokos nyáron egy 2 evéssel. Hát nem lettem. Borzalmasan kimerültem és úgy cseppentem bele a gyermekágyas idoszakba, mint a mosottsz.r. Gyakorlatilag boritekolva volt a gyermekágyi depresszió, mert addigra már 2es fél éve csak és kizárólag minden a terhrssegeimrol meg a gyerekekről szólt nálam, hiába támogató az ember társa, azért mégis az anya az csak az anya..


Nos.. ugye végigcsináltam egy ujszulottel és egy 2 evéssel az első évét ketgyerekeskent és könyörögtem egy ovis helyért. Fel is vették és ott derült ki, hogy a gyerekem társas kompetenciák téren a béka feneke alatt van. Borzalmas volt az első év. Nehezen szokott bele a rendszerbe, míg azok a társai akik voltak bolcsisek, ezzel pikk-pakk megbirkóztak.


Biztos van akinek a gyereke szeret otthon de az enyém nem. Állandóan vinnem kellett játszótérre, kellenek neki az ingerek és a társaság. Szóval.. ezt te biztos látod a sajátosan, hogy ő milyen.


A másodiknál mar MENEKULTEM vissza a munkahelyekre meg a kisebb másfél éves kora előtt. Bölcsis lett és mindenki boldog, kiegyensúlyozott. A kicsi 2 évesen mondokazik, szobatiszta. A nagy megszokta a bolcsit és nálunk szerencsére testverfeltekenyseg sincs. Most teszteltem én is pozitivat a napokban és én nem, nem veszem ki a kicsit a bolcsibol. Ha olyan kedvem lesz majd hazahozom délben, de amúgy nem. Szeretnék pihenni, megélni a varandossagom, feltoltodni. Nekem ez lesz az utolsó.


Ne hallgass másra.


Boldog babavarast.

2021. szept. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Köszönöm a megerősítést.
2021. szept. 16. 12:19
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Bocs az kimaradt, hogy úgy az első 6 hónapban simán dolgozok várandósan is. Nekem sokat dobott a lelkemen. 6os vagyok
2021. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm. Boldog babavárást!
2021. szept. 16. 12:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Köszi!
2021. szept. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!