Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem állhat talpra egy...

Miért nem állhat talpra egy nő szülés után? Miért várnak pár órát?

Figyelt kérdés
2021. szept. 16. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Vért veszített. Nem árt, ha pihen.
2021. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert úgy járhat mint én. Lendületesen felálltam és dobtak egy hátast gyorsan az ágyra, annyira jól voltam.
2021. szept. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Dobtam, elírtam. (Kettes)
2021. szept. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Hüvelyi szülèsnèl mèg nem is hallottam ilyenről, hogy ne szabadna felàllni. Mondjuk onnantòl, hogy a gyerek megszületik, eltelik ideàlis esetben egy òra a felkelèsig, de nem az anya miatt, hanem, hogy a gyerek szophasson. Plusz a lepenyt is meg kell szülni. Mèricskèlis, felöltöztetès a baba rèszèről, wcre menès, zuhanyzàs az anya rèszèről vàrhat addig.

Van aki pont akkor fekszik le, mikor a gyerek megszületik. Èn pl. nègykèzlàb voltam, mikor a baba kibújt, akkor feküdtem hàtra, hogy mellre tehessem. Egy òra mùlva született meg a lepèny, akkor megvizsgàltak, hogy nem sèrültem-e, ès rögtön mehettem wc-re.

2021. szept. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Felállni fel lehet, ahogy meg is kérik, hogy minél előbb pisilj. Utána nem javasolt a sok járkálás, mivel a méh nem vissza húzódik az eredeti méretére, hanem csak összeesik. Ha ilyenkor túl erőlteti magát az ember, később lehet méhsüllyedése, vagy ki is eshet. (Amikor ezt nekem elmondták, mert folyamatosan talpon voltam, én is nagyon meglepődtem). Szóval fel lehet kelni, és lehet járkálni, de csak mértékkel.
2021. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Hüvelyi szüléssel felállhatna. Ettől függetlenül jobb, ha nem teszi, x óra vajúdás, és kitolás után nem árt a pihenés.
2021. szept. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Én 45 perccel szülés után zuhanyozni voltam, mert nagyon nem komfortosan éreztem magam, addig apa kengurozott.
2021. szept. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem ajánlott felkelni hüvelyi szülés után, ha volt EDA, akkor érdemes még 1-2 órát feküdni. Ha császáros szülés volt, akkor meg talán érthető, hogy miért kell feküdnie.

Amúgy én hüvelyi úton szültem, és egyből pattantam is le a szülőszékből, én toltam már át a gyereket a gyermekosztályra, szóval ez annyira nem kőbe vésett szabály.

2021. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 2 természetes szülések volt és itt ( debreceni klinika ) 2 órát kell Szűrös után a szülőszobában feküdni. Aztán ha letelt a 2 óra akkor menni kell pisilni zuhanyozni, ha sikerül osszeeses nélkül, akkor visznek gyermekosztalyra.

Haat, nekem mind a 2 szülésnél kevés volt a 2 óra. Amikor felállítottak estem is össze. Elsötétült minden. Pisilni zuhanyozni is csak nővér segítséggel tudtam. Estére jöttem rendbe mindkét alkalommal. Nemsokára jön a harmadik, gondolom vele sem lesz másként :/

2021. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A császáron kívül ilyet nem hallottam.


Mind2 gyerekkel 10 p után mentem az őrzőbe az aranyórára.

Ott feküdtem, majd utána mentem tusolni, ettem, ittam, elláttam a kicsit.

2021. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!