Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen problémája lehet egy...

Milyen problémája lehet egy gyereknek, ha még mindig nem fog fel ilyeneket?

Figyelt kérdés

Már komolyan nem akarjuk elhinni, hogy szimplán lesz r ja amit mondunk, mert még a következményei sem hatják meg! Pl hiába mondjuk, hogy légyszíves ne hangoskodj, tudod, hogy apa éjszaka dolgozott, nagyon fáradt és szeretne aludni, ugyanúgy kiabál, ha egy nap 40x megy ki a házból akkor 45x b ssza be az ajtót állat módjára, mert ugye van, hogy elsőre nem sikerül...

Ne mássz fel a radiátorra/kapura stb milliószor elmondva és hiába magyarázzuk el millió1x, hogy miért ne csinálja, hiába kap érte büntetést, abszolút nem érdekli!

Amúgy alapból értelmes, az iskolában is jól teljesít (mondjuk csak másodikos), de ezzel a viselkedéssel kikészít minket!

Olyan apróságok miatt képes a földön vergődve ordítani, hogy hihetetlen (pl ma reggel azért (annak ellenére, hogy az apja aludt a közelében), mert nem fordítottam ki a nadrágját, mert ő "nem tudja", holott nyilvánvalóan de -és ez miatt nem vagyok hajlandó megcsinálni neki-, aztán pár perces vergődés közepette jéé, csak sikerült neki...)

Egy percig nem tud nyugton ülni, a vásárlás katasztrófa vele még mindig! Elvárná, hogy mi fürdessük, mert ő nem tuuuud, aztán jéé, mégiscsak sikerül - bár végigordítja az egészet.. Játszani sem lehet vele rendesen, mert neki semmi sem jó!

Nagyon sok ilyen példa van!

Az év eleji szülőin szinte az összes anyuka elmondta, hogy sokat komolyodott a gyereke a szünetben, sokkal kevesebb a hiszti, mi meg ugyanott tartunk...

Lehet valami probléma a fejében vagy szimplán ilyen fajta és bírjuk ki valahogy?

(8 éves lány)


2021. szept. 18. 12:05
1 2
 1/15 Katona Dius ***** válasza:
80%
Én azért elvinném orvosoz. Lehet, hogy korábban csak el lett kényeztetve és kicsit hercegnő efektus lépett fel, de az is lehet, hogy valami rendellenessége van. Azzal nem veszítesz semmit, hogy elviszed orvoshoz.
2021. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ezek nem kóros dolgok. A 10 éves lányom simán elfelejtette tegnap este 5 perc után, hogy apa lefeküdt és nem kéne kiabálni fürdés közben. A nadrágkifordítós hiszti meg a 8 évesem pepitában, nem bírja, ha valami nem sikerül elsőre, és ahelyett, hogy próbálkozna, azonnal felmegy a pumpa, és hisztériázni kezd. Aztán persze jön a jééé, mégis sikerült, de addigra már romokban az idegeink. :D
2021. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

A jól tanul gyanús.

Ha idegrendszeri éretlenség vagy figyelemzavar lenne, az se menne.

2021. szept. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagyok veréspárti, de néha kijárna a kisasszonynak egy-egy atyai pofon...
2021. szept. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Nevelési tanácsadóba vidd el, lehet idegrendszeri éretlenség, adhd, stb. Te is jól ki lehetsz készülve a leírás alapján. Szerezz legalább 1-2 délutánra külső segítséget, mert meg fogsz zakkanni.
2021. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Igen, nekem is gyanús, hogy az iskolában nem ilyen. Az enyém is egy nyafogógép, majdnem 8 éves, de ő az iskolában is..


Ha gyakran hisztizik, akkor inkább impulzív(a könnyen feladja is az), az érzései vezérlik a gondolatok helyett. Ha fel akar mászni csak arra fókuszál, mert fel akar mászni, ha nem megy, csak arra fókuszál. HA van más is mellette, akkor lehet figyelemzavar, ha nincs, akkor ő csak ilyen érzelemközpontú gyerek.


Nem direkt csinálja, ő ilyen, pofontól sem fog változni, max befelé fog duzzogni a hangoskodás helyett

2021. szept. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
A világon semmi baja, csak xarik bele abba, ami nem iskola, hiszen úgyis megcsinálod helyette.
2021. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem simán fel akarja hívni magára a figyelmet. Elhiszem, hogy nehéz mindent egymillioszor elmondani.. de főleg nehéz türelmesnek maradni, és várni a csodát mosolyogva, miközben már nagyjából tele a puttony nálad is.. legalábbis amennyire az irasodbol érzékelem.


Nos... Lehet az a megoldás, hogy néha segíts neki. Persze, tudja ő is, de valamiért be akar vonni. Ne helyette csináld persze, hanem vele. (Igen, tapasztalat. Van nekem is kettő hasonló korú gyerekem és néha a hajamat tepem)

2021. szept. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
2 problémát könnyü megoldani Pl fogod és ki forditod a nadrágját te ,ha nincs kedve maga megfürdeni akkor te is megteheted ,és akkor máris 2 hiszti el kevesebb és a férjed is tud pihenni,sőt amikor férjed alszik akkor menyetek el sétálni így az ajtocsapkodásos probléma is meg van oldva .
2021. szept. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagy elég következetes. 7-es le lett pontozva, de igaza van. Az én nagyobbik gyerekem három éves most küzdünk ilyenekkel. Úgy néz ki lassan sikerrel, és nem azért mert szuperanyu vagyok, hanem azért, mert nem vagyok a cselédje senkinek. Amit 9-es ír, az inkább a probléma kikerülése, nem a megoldása.
2021. szept. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!