Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akar gyereket, mert fél,...

Nem akar gyereket, mert fél, hogy nem tudnánk ellátni? Mit csináljak, hogy meggondolja magát és bízzon bennem?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, kb 20 éves korom óta vágyom saját kisbabára.

A párommal 3 éve vagyunk együtt, 2.5 éve együtt is élünk.

Mostanában már tényleg nem telik el úgy nap, hogy ne gondolnék arra, milyen jó lenne egy közös gyerek. Ha ezt felhozom, mindig ugyanaz a válasza.

Hogy ő 3 munkahely között rohangál, heti 1 napot fixen vidéken van, este 6 előtt sosincs itthon, intézi az én ügyes-bajos dolgaimat is, és ha egy nap 40 órából állna, neki az is kevés lenne, ne akarjak már egy csecsemőt is a nyakába varrni. Mert hogy így is minden aprósággal felhívom, nem telik el úgy két óra, hogy valamit ne kéne sürgősen megoldania nekem és hogy egy babával azért komolyabb dolgok is lehetnek, mint az én napi kis problémáim és el nem tudja képzelni, hogy azokat hogyan kezelném egyedül. Meg hogy ő csak az első 2-3 hétben tudna itthon lenni, utána reggeltől estig az én felelősségem lenne a gyerek és őszintén nem tudja, mennyire lennék képes életben tartani és nem hívnám-e pánikolva az első sírásnál.

És hogyha terhes leszek, ott nem lesz visszaút, nem gondolhatom meg magam, ha unom az anyaságot és másra vágyom, akkor is helyt kell álljak a maximumon. Mert hogy szerinte ha tényleg teherbe esnék, és jövő nyáron nem bulizhatnám végig a nyarat, én lennék a legjobban megsértődve... Mert szerinte nekem ez, hogy lenyugszom, csak a hidegebb idő beálltával jön elő, de amióta együtt vagyunk, én minden nyáron egy "buligéppé" változom, aki heti 7 napból 6-ot átbulizik, legyen akár éjszaka, akár nappal.


Szóval azt érzem, hogy ő engem totál alkalmatlannak tart az anyaságra... De senki nem úgy születik, hogy rögtön tudna mindent, ahogy mondták nekem, minden jön magától és az ösztönökre hagyatkoznak a legtöbben, de van rengeteg könyv, szakirodalom, blog/vlog erről. Hiszen kb óránként nők millió lesznek anyának, nem hiszem el, hogy annyira lehetetlen feladat lenne. Ha meg úgy érzem, hogy egyedül sok, akkor itt van anyukám, anyósom, a nagyszüleim, vagy akár vehetünk fel valakit segíteni is. Minden problémára van megoldás általában.


Jövőre 25 leszek, nem akarok már tovább várni. A párom 40+, fiatalabb ő sem lesz.



2021. szept. 21. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/153 anonim ***** válasza:
85%
Keress egy korban hozzád illő pasit, akivel hasonlóak az elképzeléseinek az életről. Az a férfi, aki 40+osan nem akar gyereket, az már SOHA nem fog! Ez nem érvelés és meggyőzés kérdése sajnos.
2021. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/153 anonim ***** válasza:
83%
Hűha, ha negyven felett nem akar gyereket,szerintem már később sem akar majd... Ezek inkább csak kifogások.
2021. szept. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/153 anonim ***** válasza:
85%
Ez a csávó nem tart téged egyenrangú társának, csak egy gyereknek, amivel mellesleg dug. Totál egészségtelen ez a kapcsolat, tényleg ne szülj benne. De nem azért, mert alkalmatlan lennél rá, az elején minden kezdő szülő bénázik és pánikol, hanem mert a pasid nem is akar érzelmileg támogatni. Te meg megjegyzem hagyod neki. Minek intézi az ügyeidet? Neked is menne.
2021. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/153 anonim ***** válasza:
84%

Na nekem már a 40+ kiverte a biztosítékot... apakomplexus?!


Ha ilyeneket mond, nyilván van valami alapja... nemhinném, hogy csak kitalálta


Illetve ezek burkolt kifogások arra, hogy neki már nem kell gyerek.

Szerinted majd pár év mulva, 50+osan be fogja vállalni?! Biztos hogy nem...

Keress egy hozzádillőt, a papát meg engedd el.

2021. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/153 A kérdező kommentje:

Szakítani nem fogok, mert nagyon szeretem. Meg semmi garancia nincs arra, hogy egy korombeli majd pont akarna gyereket... Ráadásul ott még az anyagi biztonság sem lenne adott valószínűleg.


Abban van igaza, hogy néha tényleg elbizonytalanodom dolgokban, vagy nem tudom jól kezelni őket. De ez azért van, mert 18 éves koromig a szüleim mindent megcsináltak nekem, helyettem és semmi dolgom, gondom nem volt. Konkrétan egy ebédet nem kellett magamnak soha elkészítsek... Utána egyetemista lettem, ott is inkább a kényelmesebb megoldásokat választottam, kerültem a problémákat, konfliktushelyzeteket. Most meg ha ügyintézésre van szükség, egy időpontot nem tudok lefoglalni, vagy egyedül elmenni pl. Vagy ha főzök, és nem pontosan úgy haladok, ahogy a videóban, receptben van, azonnal pánikolok.

2021. szept. 21. 09:43
 6/153 anonim ***** válasza:
93%

"őszintén nem tudja, mennyire lennék képes életben tartani"


Egyrészt ha valaki így nyilatkozna rólam eszemben sem lenni szülni neki.



"minden nyáron egy "buligéppé" változom, aki heti 7 napból 6-ot átbulizik"

"Mert hogy így is minden aprósággal felhívom, nem telik el úgy két óra, hogy valamit ne kéne sürgősen megoldania nekem"


Viszont ha ezeket is hozzá veszem akkor úgy gondolom ismer már valamennyire és talán nem kellene még erőltetned,ha így is minden gondod neki kell megoldania.

2021. szept. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/153 anonim ***** válasza:
92%

Sok dologról lekell mondanod az biztos.

Ha 40 felett nem akar gyereket akkor inkább keress egy olyan társat aki korban hasonló hozzád.

2021. szept. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/153 A kérdező kommentje:

"Minek intézi az ügyeidet? Neked is menne."

Ezek hivatalosabb ügyek általában, amikhez én "kishal" vagyok és kellenek az ismeretségei, kapcsolatai. Vagy megírja nekem az egyetemre a beadandómat, vagy ha online zh-t kell írjak, akkor azt stb.

2021. szept. 21. 09:45
 9/153 anonim ***** válasza:
96%
Rendesen a fejére nőttél. Megértem, hogy egy gyerekkel nem akar gyereket vállalni. Ez a "belerázódás" nem fog egyik napról a másikra megtörténni, csak mert megszültél egy babát. Kezdj el felnőni. Első körben keress olyan pasit, aki szeretne gyereket, és aki mellett várhatóan nem fogsz hamar megözvegyülni.
2021. szept. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/153 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha igaz hogy minden apró cseprő hülyeséggel őt hívod, ő intézi a te dolgaidat akkor tényleg nem értem én sem hogy akarsz egy gyereket ellátni. Oké hogy senki nem úgy születik hogy ért a gyerekhez, de legalább saját magát képes ellátni. A könyvek meg a többi amit felsoroltál többnyire csak arra jó, hogy kétségeket ébresszen az emberben.
2021. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!