Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Penészes üvegből ivott másfél...

Penészes üvegből ivott másfél évesem, lehet gond?

Figyelt kérdés
Van egy fajta 3 decis vizes palack amiből a kisfiam szeret inni (sport kupakos) Minden nap meleg mosószeres vízzel elmosom, minden nap tiszta vizet, langyos teát kap benne.Ma reggel is elmostam nem vettem észre semmit, viszont most este ahogy ivott észrevettem, hogy a palac belsejében is van egy pici penész folt, illetve utána tüzetesen megnéztem és a szipókás része is penészes kicsit.Tuti nem egy nap alatt lett olyan, ki tudja mióta penészes (annak ellenére,hogy rendszeresen mosogatva van) a gyerek meg abból iszik minden nap.Mi baja lehet a kicsinek?Mire figyeljek?Természetesen ezeket a szipókásakat elfelejtjük, de most tiszta ideg vagyok.
2021. szept. 29. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Látod, hogy nem lett tőle baja, nem? Már régen penészes az a kulacs. Én is jártam már így, nem lett baja tőle.
2021. szept. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Ennyi idősen bőven sima pohárból el lehet kezdeni tanulni inni, nem szopókás szívószálasból. Mint látod, nehezen tisztítható, ráadásul sima pohárral már gyakorolhatja az önálló ivást. Egyébként ne aggódj, nem lesz semmi baja, a gyomorsav sokmindent elpusztít. :)
2021. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem semmi baja nem lesz, ha belegondolsz vannak penészes sajtok, amik direkt olyanok, mégsincs baja tőle az embereknek. Én kiskoromban a földet meg a homokot ettem, utóbbira mondják, hogy megvakul tőle a gyerek, mégsem lett semmi problémám soha. Ne aggód túl, sokára lesz még 18, nehéz évek lesznek így! 😊
2021. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tud pohárból inni, de állandóan mozgásban van,így egyszerűbb volt húzgálni a sportkupakosat és nem borította ki.De megtanultam a leckét!Köszönöm a hozzászólásokat!
2021. szept. 29. 19:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen, én szagra vettem észre estére, hogy penészszagú, tök büdi volt, egész nap abból ivott szegény, semmi baja.

Azóta mosogató gépbe teszem 2-3 naponta, az szépen kitisztítja.

2021. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennyitől még nem lesz, de a helyedben ilyen eleve eldobhatósra tervezett pet palackot nem használnék fel többször, max miután kiitta a vizet egyszer kaphat benne teát, aztán kuka. És nem szabad melegen beleönteni a teát.
2021. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!