Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van rossz hatással a...

Miért van rossz hatással a válás a gyerekekre?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért fontolgatják ennyit a szülők a válást, holott a gyerek egy ürügy, akit az egyik fél arra használ fel, hogy birtokolja a másikat. Szánalmas, hogy pont a gyerek lelkét akarják megóvni a válástól, közben csak kellemetlen elválni.


Mégis milyen bajt okozna egy válás a gyereknek? Megszokja


2021. okt. 3. 22:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Az a szánalmas hogy így gondolkozol...
2021. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%
Én sem értettem soha, 9 voltam amikor elváltak és engem nem érdekelt
2021. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%
1 jaja... Mert mindenkinek egy rohadó, képmutató család modellt kellene erőltetni foggal- körömmel... Jó is az
2021. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
1: indokold meg, miért szánalmas!
2021. okt. 3. 22:46
 5/22 anonim válasza:
90%

Én sem értettem ezt a dumát soha. Ez csak gyerekkel takarózás. A gyerek viszont nem hülye. Én örültem, mikor a szüleim elváltak, pedig fel sem fogtam igazán az egészet. Csak azért örültem neki, mert előtte láttam a két embert, aki a világomat jelentette, egymásnak esni napi szinten. Meg anyámat bőgni ott, ahol apám és én nem láthattuk. Zuhany alatt, vizet engedve meg egyebek. Meg halomszám szedni a nyugtatót, hogy utána bódultan próbáljon segíteni a házimban, mert apám elment qrvázni.


Mikor anyámmal elköltöztünk, minden jobb lett. Visszakaptam az anyámat ahelyett a roncs helyett, aki kezdett belehalni ebbe az egészbe. És talán apámat is kevésbé utálom, tekintve, hogy a távolság még azt is megszépíti, amit nem lehet megbocsátani.

2021. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
74%
Örüljetek, hogy rátok jó hatással van. Másokra lehet rossz hatással lenne.
2021. okt. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%
4.te vagy szánalmas..!
2021. okt. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
86%

Nem a válás van rossz hatással a gyerekre, hanem a szülők elkúrt házassága/kapcsolata...


Ha pedig valami szar, akkor válással el lehet intézni, hogy ne csúfítson bele a kényszerített, színjátszós együttélés az emlékbe.


Együtt maradni fölösleges, ha valami nem működik. A gyerek érdekében akkor kell összefogni a kapcsolatot, mikor az még menthető és dolgozni rajta keményen, mikor még lehet. Mondjuk ezt nem csak a gyerek érdekében kellene gyakorolni...

2021. okt. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Csak épp a gyerek szmepontjábol nem nézik a helyzetet általában.
2021. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
A gyerekre az van rossz hatással, ha veszteség éri. Na most ha pl. családon belüli erőszak történik, és ezért válnak el a szülők (feltételezzük, hogy a gyerek - jó esetben - egy nem bántalmazó felnőtthöz kerül), akkor a válás nem lesz rá rossz hatással, sőt... Inkább abból lehet baj, ha kötelezik az agresszív féllel való kapcsolattartásra láthatás címén. Viszont ha mindkét szülő foglalkozott a gyerekkel, csak éppen egymással nem jöttek ki, és ez vezet váláshoz, akkor a gyereket nyilván veszteség éri (hiszen rendszerint jóval ritkábban láthatja azt a szülőt, akivel szeretik egymást). Nem minden eset egyforma, és nem minden gyerek sem reagál ugyanúgy.
2021. okt. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!