Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan csinálják ezt? Hogy...

Sokan csinálják ezt? Hogy kezelnétek? Ti megoldjátok valahogy gyerek mellett? (Telefonálás)

Figyelt kérdés

Talán rossz kategória, de főleg anyukák véleménye érdekelne.

Van egy rokonom, akinek 2 kisgyermeke van. (Nekem szintúgy)

Ha hív, (és teljesen mindegy, ha rögtön felveszem - tehát elvileg alkalmas számára is a telefonálás, akkor is ez megy, meg ha én hívom, akkor is), a telefonba beszélés helyett úgy 90%ban a gyerekeihez beszél. Nem veszély miatt, nem nagy dolgok miatt, hanem kb minden miatt. Mintha nem is telefonálna éppen.

Én ha hívok valakit, akkor teszem, amikor érdemben tudok telefonálni, max nagyobb dolgoknál szólok közben a gyerekre, vagy akárhogy máshogy megoldom a telefonálást. Ő látszólag nem is akarja, mindenki hallgassa végig az ő gyereknevelését. A nagyobbra sem szól rá soha, hogy hagyja telefonálni pár percig.


Sértődékeny ember, ha megmondom neki kerek perec, hogy ezt így ne, biztosan megsértődik, és én lennék a szemét, mindenkinek panaszkodna. (Másban is ezt csinálja)

Most azt csinálom, ha megunom, a gyerekeimre fogom, hogy mennem kell, és leteszem, de egyszerűen nem veszi észre magát. Próbáltam már azt is, hogy hallom, most nem alkalmas neked, beszéljünk máskor. Akkor de, de, ráér, és a 3. mondatánál már megint a gyerekhez beszél.


Ti hogy kezelnétek? Illetve meg tudjátok oldani gyerek mellett, ha telefonálni kell? Nekem van nagy elvárásom, hogy ha telefonál, akkor ne máshová beszéljen közben?


2021. okt. 5. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélnék hozzá folyamatosan miközben a gyerekeinek magyaráz, aztán ha visszakérdez megemlíteném neki, hogyha most nem alkalmas, szívesen telefonálok vele máskor.
2021. okt. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mondanám neki hogy majd hívjon vissza ha tudunk beszélni, elköszönnék és leraknám.
2021. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Én egyszerűen nem beszélnék vele. Ha hív, nem venném fel. Unokatesom csinálta ezt, csak ő videóhívásban. Végig kellett állandóan néznem az életüket aztán meguntam, párszor nem vettem fel és feladta.
2021. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Én biztos leraknám. Ha visszahív megmondanám hogy nem is velem beszél.
2021. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan, az ilyenre rá kell csapni a telefont, kit érdekel ha megsértődik. Ne az én időmet vesztegesse el.
2021. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is van egy ilyen barátnőm.

Ugyanezt csinálja.

Általában azt mondom neki, hogy bocsika most hozzmá beszélsz vagy a gyerekhez mert akkor feleslegesen megy a számlád.

Észreveszi magát és vagy befejezi vagy lerakja.

2021. okt. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem számít, hogy te is sertőnek találod, ha nem figyelnek rád? Ne alázkodj meg ennyire. Ha nem bírja az igazságot, akkor mit keres az életedben?
2021. okt. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ, nagyon hasznos volt mindenkié.

Ma is hívott, első mondatában a gyerekhez beszélt, felajánlottam a későbbi időpontot, de jajj bocsi, jó most, jó most...

Innentől beszéltem hozzá, ha a gyerekhez beszélt, és úgy néz ki, bevált. Na nem fejezte be még, de bizony ha hallani akart, azonnal be kellett fejeznie. 😁 Volt, hogy nem figyelt egy kérdésemre, és hebegett habogott, mert azt se tudta mit kérdeztem.

Viszont ami megnyugtató, hogy nem idegesített így a dolog.

Hosszútávon majd meglátjuk mi lesz, de nem engedem többet az időmet rabolni ezzel.

Ezer hála nektek! 💕

2021. okt. 10. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!