Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mi a párod és a te...

Anyukák! Mi a párod és a te foglalkozásod, és mennyit tudtok együtt lenni a gyerekkel/gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert itt nagyon sokszor olvasom, hogy apa sosincs otthon, az anyának nincs segítsége.
2021. okt. 29. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

A férjem katona, én természetgyógyász vagyok saját vállalkozással, emellett tőzsdézek.

Igényel egy kis szervezést, de sok minőségi időt tudunk együtt tölteni.

2021. okt. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Jelenleg gyeden vagyok a kislànyommal, egyébként én pék vagyok.

A párom termelés irányító

Sokat dolgozik úgyhogy tényleg magamra meg a szuleimre számíthatok.

2021. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Én labor asszisztens vagyok, jelenleg itthon gyeden, férjem üzletvezető. Este kb 1órát van velünk utána fürdetés és én altatok. Éjszaka én kelek. Hétvégén minőségi időt tudunk együtt lenni. Nagyszülők vigyáznak a gyerekre ha kell.
2021. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Férjem kamionsofőr, belföldön, napi hazajárós, de kora reggel (szinte hajnalban) megy, este jön haza. Néha hétvégén is kell mennie, de ez ritka.

Hétköznap gyakorlatilag egyedül vagyok a gyerekekkel, de hétvégén igyekszünk minél többet együtt lenni.

Én jelenleg gyeden vagyok a kicsivel, de amúgy műkörmös vagyok, itthon van a szalonom, a vendégeket magamnak osztom be, így nagyon kényelmes, de azért biztos nehezebb lesz két gyerek mellett egyedül úgy szervezni mindent, hogy mindenkit oviba/suliba hozni-vinni, különórák, hobbyk, stb.

2021. okt. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Én jelenleg anyaságin vagyok, amúgy tanito néni :) párom üzletkötő, több vállalkozása is van, szerencsere maga osztja be az idejét. Változó, van hogy egész nap nincs ránk ideje, van hogy egész nap van. Hétvégéken együtt vagyunk hármasban ;)
2021. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Mindketten fogorvosok vagyunk, így nálunk nincs olyan, hogy valakinek fontosabb a munkája a másikénál, emiatt kezdetektől fogva arra törekedtünk, hogy mindketten tudjunk az igényeinknek (és praxisunknak) megfelelően dolgozni, a gyerek körüli teendők pedig 50-50%-ban “fel vannak osztva”.
2021. okt. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Én titkárnő vagyok, fixen délelőtt dolgozom, férjem hangszeres tanár fixen délután. Zenekarai is vannak, így sokszor előfordul, hogy a hétvége közeledtével próbái/ koncertjei vannak.

Szó se róla, sok szervezést igényel az életünk (nekünk sajnos nincs nagyszülői/rokoni segítségünk),de valahogy talán pont ez a kényszer szülte azt, hogy fele-fele arányban osztozunk a teendőkön és az időt, amit együtt tudunk tölteni tényleg jól kihasználjuk.

Én ezt az apuka nem tud segíteni dolgot nem igazán értem. (mármint nem azokra gondolok, akiknek hetel vagy külföldön dolgozik a párjuk). Anno édesapám 8-10 órát dolgozott az irodában könyvelőként, utána ment ki földre a gyümölcsösünket művelni (maszekban őstermelő volt), pénteken-szombaton meg lagzikban és családi eseményeken muzsikált a zenekarával (ez még abban az időben volt, amikor a lagzi pénteken kezdődött és vasárnap 9-kor ért véget), de valahogy mindig éreztem, hogy segít, ott van, foglalkozik velem, volt hogy ő mosogatott, amíg anyu porszívózott, vagy elmentünk sétálni amíg elkészült az ebéd. Szóval, ha csak 2 órája is volt ránk, de akkor is foglalkozott velünk és segített anyunak.

2021. okt. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3%
6-os. A gyedet hogy oldottátok meg felesben? Egy évet te egy évet ő? Vagy hogy lehet ezt igazságosan?
2021. okt. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Pedagógus vagyok 8 éves a nagyfiúnk már de jön a tesó hamarosan. Az én párom 2 műszakban dolgozik 6-14, 14-22). Igaz néha tulorazik vagy megy szombaton délelőtt. De mikor otthon van igyekszik kivenni a részét mindenből. Persze vannak nehezebb napjai akkor megertem hogy munka után pihenne, nincs ebből konfliktus 😊
2021. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%

8! Egyrészről az igazságos részt úgy értettem, hogy nálunk sosem volt kérdés, hogy az én munkám is ugyanolyan fontos, mint az övé, így mikor visszamentem dolgozni, természetes volt, hogy ő is alkalmazkodik, nem nekem kell esetleg amiatt új munkahelyet keresnem, mert másként nem oldhatóak meg a gyerek körüli teendők.

Másrészről fél év után részmunkaidőben már elkezdtem dolgozni, és mivel pont ellentétes műszakon van a férjem, így akkor ő van a gyerekkel. Nem voltunk itthon éveket GYEDen.

2021. okt. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!