Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem lehet...

Mit tegyek, ha nem lehet bírni a másfél éves gyerekemmel, és már ki vagyok idegileg, senkihez és semmihez nincs türelmem, mindenért robbanok?

Figyelt kérdés

Nem eszik rendesen, nem alszik, nem beszél, hisztizik, ordít-visít, egész álló nap.


Nem eszik rendesen. Már vittem mindenféle orvoshoz, hátha valami baja van, de semmit nem találtak nála. Összeteszem a két kezem és imádkozom, hogyha egy nap 3 virslit és egy bébiételt megeszik egy nap. Már mindent próbáltam, de semmi.

Az alvása kritikán aluli. Órákat van fent éjjel. Mire vissza tudnék aludni, újra felkel, és megy az ordítás, visítás. Van, hogy én is ordítok vele, mert ez már tűrhetetlen és nemhogy javulna a helyzet, még rosszabb lesz hónapról hónapra.

Kibírhatatlan, amit csinál már. Ledobálja a kaját, magára fröcsköli állandóan a vizet, összenyálazza a falat. Mostanában azt is szokta csinálni, hogy feláll. Tolom a bevásárló kocsit, és amíg kiveszek egy zacskót meg beleteszek valamit, addig ő már az egyik lábát felhúzta, hogy felálljon, a másik lábát próbálgatja. Ugyanez hintánál, kiságynál, mindennél. Van, hogy megfeszíti magát, ez akkor a legrosszabb, amikor a másik kezemben van valami. Múltkor emiatt ejtettem le a pörköltöt, hogy megfogjam, mert ha hátrahajol és megfeszíti magát, akkor nem tudnám megtartani.

Egy büdös szót nem mond, beszédindításra kell járnunk, ami után szintén megy a hiszti, ordítás, visítás.


2021. nov. 8. 17:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%
Mindent leirtak már amit gondolok, viszont beszedinditas csak 2 éves kortól van, sőt sok helyen csak 2,5. Ennel korábban nincs értelme. Kíváncsi lennék hol fogadnak ilyen kicsit.
2021. nov. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

Látom, hogy már írták, de szererném megerősíteni, hogy minden, amit írtál életkori sajátosság. Pontosan így szoktak viselkedni a másfél éves gyerekek. Nem könnyű velük, úgyhogy megértem a kiborulásodat, ez is normális. Remélem, hogy megnyugtat, hogy ennyien ezt írjuk neked.

Szerintem fontos, hogy ne vetítsd ki rá a saját feszültségedet és ne kommunikáld felé semmilyen formában azt, hogy vele baj van, ő nem "normális". Az lenne most a legfontosabb, hogy saját magaddal törődj. Amikor hosszú ideig nem volt segítségem a gyerekemmel, én is totál ki voltam készülve. Kérj segítséget, hosszútávon. Apuka, nagymama, bébiszitter, barátnő, bárki. Én hiszek abban, hogy az anyukának törődnie kell a saját jóllétével a gyerek érdekében. Meg a sajátjában is.

2021. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
Miért kellene beszédindítás? Ennyi idősen még nem kell beszélnie.
2021. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
De ha a gyerek lemásolja az érzéseimet, hogyha feszült vagyok, akkor ő is feszült, stb. akkor miért nem "másolja" le azt, amikor türelmes és nyugodt vagyok?
2021. nov. 9. 06:22
 15/19 anonim ***** válasza:
Mert nem robot.
2021. nov. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező. A nem alvás, a falnyalogatas azért elgondolkodtato. Hangutánzó szavakat sem mond? Játékok érdeklik?

Bírom hogy mindenki mondta nekem is hogy neki is csinált ilyet a másfél évese, meg pszichológushoz is mentem, aki szintén elmondta hogy hát ilyenek a gyerekek... aztán míg nem látta az enyémet, nem tudta miről beszélek. Es nekem sajnos pervaziv zavaros a gyerekem.

2021. nov. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

Azt sem másolja, mikor ideges vagy, ezerből kb egyszer, szóval ne aggódj miatta, tiszta hülyeség, a gyereknek van saját érzelmi állapota. Esetleg amikor idegesen csúnyán bánsz vele, attól lesz ő is ideges, de ez nem másolás, normális reakció arra, ha bunkóak vele.


Szóval ilyen közhelyekre ne hallgass, hogy miattad ilyen! Pont azért, mert önálló lény, nem a te másod. Ezért nem másol amikor nyugodt vagy, és akkor sem, mikor ideges vagy. Ha idegesen nem figyelsz az igényeire(ez nem mindenkire igaz), akkor lesz ő is feszült.


Én is itt kérdezgettem amúgy páréve, meg voltam mindenhol, nekem is azt mondták, hogy normális(az én gyerekem látták is, mégis), majd rá félévre mondták, hogy ha mégsem. Az enyém is autista, enyhén érintett, de pont elég. Rendesen kivoltam tőle és sehol nem kaptam támogatást. Biztos rosszul főzök, feszült vagyok, nem értek hozzá, nem masszírozom jól, nem szoptatom jól.. a nagy kakit. Még most is megpróbálják néha, ha először találkozunk


A tiéd eszik szilárdat, pépeset, sósat, jó nagy mennyiségben. Ez nagyon jó jel.

2021. nov. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
16 vagyok, nekem is evett és eszik rendesen. :( A tulérzékenység nem mindig van jelen.
2021. nov. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is az idegrendszeri éretlensé jutott eszembe. Nem volt koraszülött?

TSMT felmérésre én is elvinném szerintem, vagy fejlődésneurológiára magán intézménybe. (pl: Budakalász, Cseppek háza).


Én kisfiam is le volt maradva mindenben, annyit mondtak rá "megkésett", beszélni 2,5 évesen kezdett. Vittem én is mindenhova, mára mindent behozott. Tudom ez nem vígasztal,...

2022. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!