Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósom zugivó.Mit mondanátok...

Anyósom zugivó.Mit mondanátok a kisgyereketeknek,ha a mamánál szeretne lenni nélkülünk?A férjemmel csak úgy engedjük hozzá a gyereket,ha legalább egyikőnk vele van,a mama nem vigyázhat rá.

Figyelt kérdés
Nem az a kimondott alkoholista,időnként kiszámíthatatlanul felönt a garatra.Sokszor hetekig,hónapokig nem venni rajta észre,hogy iszik,aztán rákezd és bepiál,de akkor napokig beteg utána.Özvegy lett pár éve,egyedül él,nyugdíjas.Ez a zugivása régóta tart(évtizedek óta).Mit gondoltok,mit mondhatnánk a gyerekünknek,ha nagyon a mamánál szeretne maradni nélkülünk?

2021. nov. 10. 21:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%

Nem gondolom, hogy kisgyerek külön kérné, hogy had legyen egyedül a nagyival. Ha már nagyobb, és ilyen igényei lennének, akkor megmondanám neki, hogy a nagyi zugivó és néha kiszámíthatatlan.

De őszintén nem hiszem, hogy a gyerek ezzel magától előállna.

2021. nov. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Hány éves kisgyerek? Az én 5 évesemnek ha ilyen helyzetben azt mondanám, hogy “jaj de jó, mennél? Én is régen láttam, látogassuk meg együtt!” simán elfogadná és együtt mennénk.

Egy 10 éves már nem kisgyerek, de neki már lehetnek külön igényei.

2021. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%

Elmondanám, hogy a nagyi mostanában nagyon szomorú és emiatt butaságot csinál és azért nem engedjük oda egyedül, mert őt szeretnénk védeni.


Remélem a nagymamának már bőszen kerestek pszichológust vagy egyéb szakmai segítséget.

2021. nov. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Mi lenne ha a Mamával beszélnétek meg, hogy odamehet a gyerek, de akkor moderálja magát. Bár gondolom felelősségteljes felnőtt emberként aki szereti az unokáját, akkor nem inna amikor nála aludna. Pláne hogy írod nem mindennap iszik.
2021. nov. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Nálam ilyenben zéró tolerancia van. A férjemet elvették a szüleitől kisgyerek korában, mert ittak. És egy gyerek sok mindent megért, nem hülyék.

Csakis úgy engedném oda a gyereket, hogy én is ott vagyok.

Nekünk rossz tapasztalataink vannak piásokkal, felelőtlenek, kiszámíthatatlanok és mérhetetlenül buták.

2021. nov. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

1. Unokahúgom most 4 éves, kb. 2,5-3 éves korától rendszeresen kéri, hogy had aludjon a Mamánál. Amikor nem lehet, mert másnap pl ovi van vagy valami program akkor alkudozik, hogy majd Mama vagy Papa viszi oviba, stbstb.

A kérdező gyereke is nagyon szeretheti a Mamát, máskülönben nem akarna ott maradni. Ráadásul egyedül.

Szerintem támasz és segítség kellene anyósnak, nem megfosztani az unokától. Főleg ha ő is szeretne vigyázni rá.

2021. nov. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy jó hatással lenne anyósodra.


Az én apám nem csupán zugivó volt, hanem masszív alkoholista. Ha ment a gyerek, anyám vigyázott rá, de olyankor érdekes módon, normálisan viselkedett apám. Már bőven ovis volt a gyerek, amikor nem bírt magával, és bepiálva akarta szeretgetni a gyereket. A gyerek érezte ezt, és gyakorlatilag szemtől szembe közölte vele, (pedig mi sosem mondtuk neki!) hogy most nem szeretlek, mert ittál.


Apám sokkot kapott, és leszokott az italról végleg.

2021. nov. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ milyen az anyósod, amikor ittas (azért az sejtet valamit, ha a férjed sem bízik benne).

Nálunk apukám zugivó. Nem jár kocsmába és nem szokott lerészegedni, de én azért észre veszem, ha többet ivott a kelleténél. Olyankor sokat beszél.

Nálunk is jó hatással van rá az unoka. Amikor ott van nem iszik, vagy tényleg csak 1-2 koccintást. Remeg a keze, de inkább unokázik, minthogy a pálinka után nyúljon. De az igazat megvallva én se biztos, hogy hosszútávon rá merném bízni a kicsit.

2021. nov. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem engedném felügyelet nélkül.
2021. nov. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A gyermekünk óvodáskorú.

Sajnos anyósom be sem ismeri,hogy szokott inni,támad.Férjem emiatt régebben sokat vitatkozott vele.Akkor se ismerte be,ha bűzlött a piától.Képes olyankor is ittas lenni,amikor tudja,hogy megyünk az unokával.Sőt,gyakran akkor volt ittas,amikor a másik gyereke és annak családja jött hozzá hétvégén vagy mondjuk mikor először vittük el hozzá az újszülött kisunokáját.Tudta,hogy megyünk,mégis ittas volt.Azt hozzáteszem,hogy napi szinten Xanaxot szed és ilyenkor arra iszik.Mint mondtam,egyedül él.Nem gondolom,hogy egy felelősségteljes szülő odaengedné egyedül a gyerekét,bármennyire is szereti a nagyi az unokáját.Ilyenkor hülyeségeket beszél,el van tompulva,lelkizik.Az nem kérdés,hogy nem engedjük egyedül hozzá a gyerekünket.Az a kérdés,hogy mit mondhatnánk egy ekkora gyereknek,miért nem?

2021. nov. 11. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!