Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit reagálnátok, ha folyamatos...

Mit reagálnátok, ha folyamatosan "rossz" ajándékot adnának a gyerekeidnek ünnepekre?

Figyelt kérdés
Tudom, a szándék a fontos... stb. De engem bosszant a dolog. Anyósom csinálja. Nyilván nem rossz ajándék, ezért is raktam idézőjelbe, de nem megfelelő. Anyósom minden ünnepre ruhát ad a gyerekeknek, hiába mondom, hogy az nem kell. Ráadásul nem valami mesehősös/tüllös/hercegnős ruhákat, aminek a lányom örült volna (most már 6 éves, az oviban volt oda ezekért a ruhákért), hanem amit a turiban talált és kb. jó méret. Még a méretet se találja el, volt már, hogy 4-5 évesen kapott 2 évesre ruhát. , Több nagyobb gyerektől kapunk zsákszámra ruhákat. Értem, hogy spórolni akar, de egy tábla csokival is többre mennénk. Most is a fiamnak lesz születésnapja, meg ugye ott a karácsony, már nézegette a méretét, hiába mondom, hogy 3 zsáknyi ruha van a fiamra, nem kell még egy nadrág/pulcsi, de csak ruhában tud gondolkodni. Játékot onnan sose kapnak, mert így is annyi van és annak semmi értelme... igen, de annak legalább örül a gyerek. A bugyinak és zokninak meg nem. De ez nem hatja meg. Csak a gyerekek csalódottak, ki se akarják csomagolni, mikor megkapják az ajándékot. Pedig többször felajánlottam, hogy én beszerzek valami kis játékot, aminek örülnének, ha ő nem tud kitalálni semmit. Akár ki is fizetném, csak legyen az, hogy azt ott hozta nekik a Jézuska. De nem kér belőle. Dédimama se tud kitalálni nekik semmit, de a nevében már évek óta én szerzem be az ajándékokat és odaadom karácsony előtt neki, a gyerekek meg örülnek, hogy mit kaptak a déditől. Nagynéném nevében is én nézek már ajándékot, mert többször olyat vett, ami egyáltalán nem olyan volt, amilyenekkel szívesen játszanak. Csak anyósom nem kér a segítségemből, aztán mindig csodálkozik, hogy ki se akarják bontani az ajándékaikat ott.

2021. nov. 19. 11:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%

Leszarnám, megmondanám mikor csodálkozik,mindenki előtt hogy én megmondtam,hogy ruha nem kell.

Amugy meg másnap fognám és kihajintanám őket. Nem szégyelli magát ilyen szarevőnek lenni? Inkább tenyleg venne egy csokit

2021. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%

Az én anyósom falinaptárt vett a gyereknek.

4 éves volt :D :D

2021. nov. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%

A zoknit és bugyit is a turiból veszi nekik? 😳


Szét fognak szedni hogy milyen hálátlan vagy de én megértelek

Most kaptunk egy csomó műanyag, használt limlomot az ócskapiacról.

Inkább sose költenek minthigy ide oda pakolgassam a sok minősíthetetlen kacatot.

2021. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
97%

Mi első babát várjuk.

Anyósomék mondták, hogy ők akarják megvenni neki a kiságyat. Mire ezt felajánlották, addigra a pelenkázo, a ruha szekrény meg egy komód már volt neki véve, ugyanaz az ikea gyerekbútor sorozat, fehér színű. A kiságyat is ebből akartuk venni, csak az épp nem volt akkor egyik áruházban sem.

39.000 Ft. Anyósom mondta hogy hu az nekik sok.

Mondtuk nekik h jó, akkor találjon ki mást, vagy amennyit gondol, adjon bele az ágyba, mindegy.

Erre nem mondott semmit.


Majd rövid idő múlva közölte h vettek egy ágyat, mert ő csak így akarja na.

Egy használt, tölgy színű, nem túl jó állapotú kombi ágyat, ami nem fér be már a szobába.

Mit kezdjek vele??? Be nem rakom a szép fehér szobába azt a rondaságot az biztos.

2021. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem kapott egy nem műkodő, alapból elemmel működő robotporszívót. Nem játék porszívót, hanem ilyen elemes utánzatát egy normálisnak.

Bölcsis.

2021. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megtudta a rokonságból valaki, hogy jön a baba, elkezdte idehordani a legócskább műanyag vackokat, mintegy kegyet gyakorolva, hogy ő ingyen nekünk adja. Volt, ami ment a kukába egyből.
2021. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Uhh látom másnál is vannak gondok.
2021. nov. 19. 12:13
 8/35 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyire nem lehet beszélni anyóssal, én lepasszolnám a ruhákat, ha amúgy jó állapotúak (persze zoknit, bugyit nem), a gyerekeknek meg vennék külön egy apró játékot vagy csokit.
2021. nov. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
78%

Ezeket a dolgokat mindig érdemes tisztázni már akkor, amikor a gyerek megszületik. Annak tényleg semmi értelme, ha olyanra költ egy forintot is, ami végül nem lesz hordva bármi miatt is. Nem beszélve arról, hogy ez nyilván neked is plusz meló utána ide oda rakosgatni a halomban álló ruhákat. Ültesd le, mondd el neki, hogy rengeteg ruhája van a gyermekednek, nincs szükség többre, így is folyik ki a szekrényből, ha mindenáron szeretne valamit venni, akkor közösen beszéljétek meg, hogy mire lenne szükség. Én őszintén szólva előre ezt már kijelentettem a környezetemben, tudván, hogy úgyis lesz olyan, aki venni akar, előre megmutattam, hogy mi az, ami jó lehet és mi az, amiből nem kérünk, de a legjobban amúgy utalványnak örülök, mert akkor az aktualitásoknak megfelelően tudok vásárolni.

Őszintén szólva én sem értem, hogy egyesek miért ragaszkodnak ahhoz, hogy össze vissza vegyenek minden szir sz@rt, ez nem a szándék a fontos kategória, mert amögött nem tudom miféle szándék van, ha azt sem nézem meg, hogy milyen méret kerül a kosaramba, csak leveszem vaktában a polcról, azt kisül, hogy hónapok, vagy évek óta nem is jó. Őszinte leszek, ez nálam nem jó szándék, hanem kifejezetten a lesz@rom kategória. Azon senki nem sértődhet meg, ha beállít valamivel, ami nem jó/van már olyanja/nincs rá szükség.

2021. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, de szerencsés vagyok 😂

Az én anyósom mindig megkérdezi mit vegyen, még nekünk is. Ha nincs szükség semmire, akkor meg legfeljebb azon erősködik, hogy ad pénzt.

Biztos megkérdezném tőle a helyedben, hogy min csodálkozik, mikor már milliószor megmondtad neki, hogy nem fognak örülni az ajándékanak a gyerekek. Egy idő után engem is idegesítene, megértelek. (Számomra már az is idegesítő, mikor a férjemmel eljátszák a huza-vonát a pénz körül: tedd el... de nem.... de... de én akarom... stb... Nem mintha nem tudnánk, hogy mi lesz a sztori vége. Mindig ugyanaz a forgatókönyv. De ez legyen a legnagyobb bajom.)

2021. nov. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!