Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg lehet ugyanúgy,...

Tényleg lehet ugyanúgy, ugyanannyira szeretni a második/többedik gyereket is, mint az elsőt?

Figyelt kérdés

Biztos hülye kérdés...

Második babánkat várjuk, tervezett baba, ugyanolyan nemű, mint az első, aminek nagyon örülünk (persze annak is örültünk volna, ha nem olyan, de így kifejezetten nagy a boldogság). Nagyon várjuk már. A nagyobbikat imádom, szeretem, de félek, hogy a másodikat mi van, ha nem tudom ennyire szeretni... nyilván ez majd élesben megváltozik, de egyelőre olyan fura ezt elképzelni, pedig alig várom már, hogy megszülessen!

Tényleg lehet az anyai szeretet ennyire végtelen, független?



2021. nov. 20. 00:42
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Én a másodikat jobban megszerettem
2021. nov. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez is egy érdekes fordulat! Nincs miatta rossz érzésed?
2021. nov. 20. 00:48
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Igen, lehet.

De akkor sincs semmi baj, ha te nem így érzel.

2021. nov. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
6. gyerek vagy. Apu engem szeretett a legjobban.
2021. nov. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Nem
2021. nov. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsen testvérem.


Féltem, hogy a második babát nem fogom tudni szeretni, hogy az első így háttérbe kerül.

De nem így lett.


Nálunk különböző neműek.


Az a "jó", hogy más az igényeik. Így másfajta figyelmet, foglalkozást igényelnek. Ez nekem nagyban segít.


Van időtök felkészülni, vártátok is, már most szeretettel gondolsz rá, nem kell félni, menni fog!


Legyenek majd külön programok csak anya-nagytesó, apa-nagytesó...


Az viszont elmondható, hogy az esetek nagy részében az embernek mindig lesz "kedvence". De ez is természetes dolog.

2021. nov. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Ugyan ezt gondoltam mikor a 2.babat vártam. Fordult a kocka, bármennyire is rosszul érzem magam miatta, de a kicsit jobban illetve máshogy szeretem vagy nem is tudom hogy fogalmazzak meg.. sokkal de sokkal másabb a kapcsolatunk igazi szoros, ő egy bujos nagyon cuki nagyon kedves kiscsaj. Ellenben a nővérével aki sajnos nagyon önző, és emiatt nem vagyunk olyan kapcsolatban mint a kicsivel.

Most várom a 3.babat lassan szulok, eléggé tartok tőle hogy mi fog változni ki iránt mit fogok érezni.

( félre ne értsen senki, imádom mind a 2 gyerekem de tény hogy nem ugyanúgy. )

2021. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!