Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem 59 évesen lesz...

A férjem 59 évesen lesz (újra) apa, és szorong emiatt. Aki ismer ilyen családokat, leírná, hogy mik a tapasztalatok? Azon vagyok, hogy ne bánja meg a gyermekvállalást, de nincs előttünk hasonló példa egyáltalán, amivel nyugtathatnám.

Figyelt kérdés
Van már két felnőtt gyermeke az előző házasságából.
2021. nov. 26. 10:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
70 éves lesz, mire a gyerek 10... Mire a gyerek felnő valószínűleg apja már nem lesz. Elhiszem, hogy szorong.
2021. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
A legjobb barátom édesapja 55 volt, mikor ő született. Csodálatos kapcsolatuk volt, mindenki irigyelte őket. Volt ideje a gyerekre, bölcsessége és élettapasztalata, amit átadott neki. Igen, fiatal korában halt meg az édesapja, 25 évesen veszítette el, de csodálatos kapcsolatuk volt, ami mindent megért! Irigyeltem érte én is. Az egész életét megalapozta, hogy az apja idősebb volt.
2021. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

9 hónappal ezelőtt nem szorongott?

Mert egyébként jogos: pl. mire a gyereke leérettségizik, 77 éves lesz. Őszintén szólva nagy marhaságnak tartom ennyi idősen gyereket vállalni.

2021. nov. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Megint egy gyerek aki valószínűleg apa nélkül nő majd fel. Nem tudom mikor és miért lett divat nagypapa korban babát vállalni, de nagyon felelőtlennek,önző dolognak tartom. Tudom mindenki ismeretségi körében van olyan férfi aki 90 korában is aktív volt, de lássuk be nem ez az átlagos. Ha nem is hal meg korán,de egy idős ember inkább már a nyugalmat akarja, nem babázni állandóan, vagy kamaszkorban elviselni a tini lét "szépségeit". Totál kicseszés a gyerekkel.
2021. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi, számolni mi is tudunk, meg azt is tudjuk, hogy miért szorong. Olyan emberek története érdekel, akik bevállalták, és jó/rossz vége lett.
2021. nov. 26. 10:44
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
4-es: Ahhoz, hogy valaki leszrja a gyereket, nem kell idősnek lenni, 25 éves apukák is simán megteszik. Az, hogy valaki mennyire szereti a gyerekét és mennyire van ott neki, amíg teheti, nem kor kérdése. Egy infó alapján feltételezéseket tenni szánalmas.
2021. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Én olyat ismerek, ahol 1951-es születésű apának 2002 nyarán lett (szintén második házasságból) fia. De ő is 8 évvel fiatalabb korában lett apa, mint a te férjed.

A gyerek már leérettségizett, egyetemre jár. Az apa még bírja a munkát, pedig nem is nagyon törődik az egészségével, erősen el van hízva, sokat dolgozik. Voltak már váratlan rosszullétei, távolítottak el polipot a beleiből, de egyelőre mindenből felgyógyult.

2021. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Volt ilyen osztálytársam gimiben, az apja 75 éves volt mikor ballagott, az anyja fiatalabb volt valamennyivel, szinte sose láttuk, nem vett részt programokon, szülőin se volt soha stb, mikor nála voltunk akkor is alig láttuk, csak bent volt a szobában, olyan volt mint egy szellem.


A haverom csak panaszkodott rá, óriási generációs problémák stb.


Ez 10 éve volt.

2021. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%

Nekem apukám 56 éves

3 unokája van, legidősebb 4,5 éves


Már akkor szorong, ha egyre kell vigyázni.

Nagyon jó a kapcsolata a gyerekekkel.

Sokat foglalkozik velük, sokat tanulnak tőle.

Van, amiben sokkkkkal jobb, mint velünk volt fiatal korában.


De anyukàm (58) és ő is túlzóan féltőek.

Velünk lazábbak voltak.

Ennek nincs köze ahhoz, hogy unokák, hanem a kor.

Álandóan azon kattog milyen baj lehet ebből, abból.

“Úristen, leesik, elesik.. “ stb


Egyszerűen nem tudnak lazulni.

2021. nov. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
37%
9-es, ez nem tipikus. Sokszor pont a tapasztalatlan fiatal anyuka aggódik azon, hogy a járni tanuló kisgyereke elesik és "jaj Istenem, beveri a fejét, mi lesz vele". A nagymama, aki meg már fölnevelt 2-3 gyereket, találkozott rokon kisgyerekekkel, sokkal lazábban kezeli a dolgokat.
2021. nov. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!