Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülőtt gyerek 3 állampolgár...

Újszülőtt gyerek 3 állampolgársággal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Az utóbbi időben sokat gondolkoztam az alábbi szitun:


Erdélyi magyar házaspár (román-magyar kettős állampolgár) szül Kanadában.


A gyerek ugye alapvetően már Kanadai állampolgár lesz

Hogy lehet kérvényezni a magyar illetve román állampolgárságot is?Vagy csak 2 lehet összesen?


2021. nov. 26. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nem egyértelmű, hogy a gyerek kanadai állampolgár lesz. Nem ismerem az ottani törvényeket, de például nem lesz automatikusan magyar állampolgár az a gyermek, aki itt születik és egyik szülő sem magyar állampolgár.
2021. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Néz utána neten mi a szabályozás Kanadában.
2021. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
De ha úgy is van, akkor gondolom a nagykövetségen tudsz intézkedni az állampolgárságai ügyében.
2021. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%
Csak 2 állampolgársága lehet egy embernek.
2021. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha elèg időt voltatok Kanadaban ahhoz, hogy megkapja az ottani allampolgarsàgot, akkor 3 àllampolgarsàga lesz. Romant, magyart a konzulatusokon lehet intèzni. A magyarhoz ha jòl tudom a kanadai anyakönyvi is jò, egyszerre tudtok ,,csomagban" apasàgi nyilatkozatot tennei, ha nem vagytok hazasok, anyakönyvit es ùtlevelet csinàltatni. A romanhoz az kanadai anyakönyvi kivonat apostille felülhitelesìtese ès az anyakönyvi kivonat es az apostille hivatalos fordìtasa is kell. Olvass utana, mert valòszìnűleg kell màs is, nem friss egyik infóm sem.
2021. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
1-es írtam, hogy a szülei magyar-román kettős állampolgárok.
2021. nov. 26. 14:36
 7/16 A kérdező kommentje:

A szülők csak permanent residentek kanadában, nem kanadai állampolgárok


A gyerek még nem született meg , január végén fog

2021. nov. 26. 14:37
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
4 Nem hiszem, Gombos Edina férjének is megvan a magyar, a kubai és mostmár az USA is.
2021. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

És ha írtad, hogy magyar meg román állampolgárok? Hogy jön ez ahhoz amit írtam? Leírtam egy példát, hogy attól, hogy egy idegen állampolgárságú ember oda szül egy gyereket az adott országba, még nem feltétlenül lesz az újszülöttből születése jogán olyan állampolgár. Mint mondtam, nem tudom hogy ez Kanadában hogy van, de nem hiszem, hogy ha én most ott lennék mondjuk 2 hónapja, és ott szülném meg decemberben a lányomat, akkor ő kanadai állampolgár lenne. Ha mégis így van, akkor elég nagy lúzerek a kanadaiak.

Ha ti régebb óta, más minőségben vagytok ott, akkor biztos, ezt nem tudom. Nem is akarok belemélyedni ebbe, te nyilván alaposan utánanéztél ennek. (De ez sincs mindenhol így, például Európa legtöbb országában nincs ilyen.)


A baba magyar és a román állampolgárságával kapcsolatban továbbra is fenntartom, hogy a nagykövetségekhez fordulj bizalommal. Fognak tájékoztatni milyen dokumentumokra van szükség az ügyintézéshez (ami nyilván rajtuk keresztül fog történni).

2021. nov. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9es... Ne beszélj zöldségeket.

Ha holnap kimennél és ott szülsz akkor automatikusan kanadai a gyerek ha te illegalis vagy is.

Amerikaban is igy van

Ius soli


De most nem ez volt a kerdes.

2021. nov. 26. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!